Новини » Економіка 14 серпня, 2019, 16:23
В Укртрансгазі відрапортували, що готові до повної зупинки транзиту газу з РФ
Фото УНІАН
Фото УНІАН

Укртрансгаз завершив модернізацію п’яти компресорних станцій для роботи в реверсному режимі. Це дає можливість, у випадку часткової чи повної зупинки транзиту, забезпечувати безперебійне газопостачання українських споживачів.

Про це повідомляє пресслужба Укртрансгазу.

Як пояснюють в компанії, таким чином буде здійснюватися транспортування блакитного палива з європейських країн і з підземних газосховищ на заході України газу у східні та південні регіони.

Зокрема, на компресорних станціях «Хуст», «Богородчани», «Гусятин», «Бар», «Олександрівка» побудовано нові обв’язки. Це дасть можливість розширити можливості ГТС для оперативного перерозподілу газових потоків та оптимізувати технологічні витрати газу при роботі станцій в реверсному режимі.

В Укртрансгазі зазначають, що у січні 2009 року через провокаційні дії Газпрому українська ГТС вже була змушена працювати в умовах відсутності транзиту.

На той момент штатних можливостей переключення на реверсний режим не було і для проходження газової кризи була реалізована тимчасова схема газопостачання «захід-схід».

Раніше «Укртрансгаз» повідомляв, що ліквідував надзвичайну ситуацію на ГТС, що виникла через зменшення обсягів газу, необхідних для власних виробничо-технологічних потреб. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-18 22:04 :10