В РФ вирішили контролювати контакти вчених з іноземцями

Міністерство освіти та науки РФ посилило правила контактів російських вчених з іноземними. Їх змусять отримувати дозволи на зустрічі і писати звіти.

Про це пише Медуза.

Міністерство вищої освіти і науки РФ розіслало в підвідомчі організації рекомендації по контактам з іноземними та міжнародними організаціями і прийому іноземних громадян.

Наказ, посилює правила контактів з іноземцями, передбачає, що російські наукові організації повинні будуть за п’ять днів повідомити Міносвіти про заплановані зустрічі із зарубіжними колегами, надавши список учасників.

На зустрічі з іноземцем, йдеться в документі, повинні бути присутніми як мінімум двоє російських вчених. Контакти з закордонними колегами в неробочий час, випливає з наказу, можливі тільки з дозволу керівництва. Після зустрічі від вчених вимагають скласти звіт з коротким описом розмови, приклавши до нього скани паспортів учасників.

Крім того, в рекомендаціях міністерства освіти та науки РФ йдеться, що при відвідуванні наукових організацій іноземці можуть використовувати записуючі пристрої «тільки у випадках, передбачених міжнародними договорами РФ».

Цей пункт, вказує завідувач лабораторією Управління складними системами Інституту проблем машинознавства РАН Олександр Фрадков у відкритому листі на ім’я глави Міністерства освіти та науки РФ, «викликає особливий подив». Чи означає це вимога, що тепер, наприклад, у учасників міжнародних конференцій доведеться «відбирати годинник, стільниковий телефон та інші технічні пристрої (мабуть, і кулькову ручку теж)», пише він.

Фрадков називає наказ непродуманим і просить міністра Михайла Котюкова покарати співробітників, які його підготували.

Науковий журналіст Ірина Якутенко, в свою чергу, коментуючи посилення вимог до контактів вчених з колегами з-за кордону, вказує, що «наука не буває» російською чи іноземною, це завжди плід спільних зусиль». Ініціативу Міносвіти РФ  вона порівнює з обмеженнями на контакти з іноземцями, що існували за часів СРСР.

Раніше також повідомлялося, що Росія оголосила персоною нон грата співробітника генконсульства України в Петербурзі у відповідь на аналогічні дії Києва щодо російського представника у Львові.

 

Loading...