Новини » Економіка 14 серпня, 2019, 18:00
Уряд удосконалив механізм покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку електричної енергії
Фото УНІАН
Фото УНІАН

Кабінет Міністрів України на засіданні схвалив проект «Про внесення змін до Положення про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії».

Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

«Сьогодні на засіданні Кабінету Міністрів ми вносимо окремі зміни в ПСО, які нададуть можливість великим споживачам електричної енергії, зокрема, металургам, феросплавщикам  та іншим значно знизити ту ціну, яку вони мають сьогодні», - сказав Міністр енергетики Ігор Насалик.  

Згідно з повідомленням, прийняття документа забезпечить удосконалення механізму покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку та сприятиме конкуренції, створенню умов для зниження ціни на електричну енергію для великих промислових споживачів в умовах нового ринку електричної енергії.

«Зазначеною постановою для врегулювання проблеми закупівлі обсягів електричної енергії операторами систем розподілу для компенсації технологічних втрат електричної енергії встановлено  обсяги купівлі електричної енергії на електронних аукціонах операторами систем розподілу електричної енергії та оператором системи передачі не більше 50%  відсотків обсягів, необхідних для компенсації технологічних втрат електричної енергії на її передачу та розподіл», - йдеться у тексті.

Потреба у вдосконаленні механізму ПСО виникла за результатами проведення аукціонів з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами в рамках реалізації механізму покладення спеціальних обов’язків щодо закупівлі обсягів електричної енергії для компенсації технологічних витрат електричної енергії на її передачу та розподіл електричними мережами.

У пресслужбі зазначили, що за результатами перших тижнів роботи нового ринку електричної енергії стало зрозуміло, що обсяги продажу електричної енергії  ДП НАЕК «Енергоатом», передбачені цим документом, перевищують обсяги, необхідні для виконання покладання спеціальних обов’язків.

Нагадаємо, Кабмін України затвердив фінансовий план держкомпанії «Укргідроенерго» на 2020 рік.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-21 12:04 :19