Уряд суттєво збільшить стипендії спортсменам і тренерам

Кабінет Міністрів схвалив проєкт Указу Президента України «Про стипендії Президента України для видатних та молодих і перспективних спортсменів України з олімпійських видів спорту та їх тренерів».

Про це повідомляє Урядовий портал

Згідно з повідомленням, таке рішення було ухвалено сьогодні, 14 серпня, під час засідання уряду. 

«Стипендії спортсменам і тренерам буде суттєво збільшено. Розробляючи цей документ, ми запланували, що вони підвищуватимуться разом із прожитковим мінімумом для працездатних осіб», – прокоментував міністр молоді та спорту Ігор Жданов.

Як зазначається, зараз стипендія для переможця Олімпіади становить 15 тисяч гривень, для чемпіона світу – 12, то, відповідно до проекту Указу, вона становитиме 16 (близько 32 тисячі гривень)  і 13 (близько 26 тисяч гривень) прожиткових мінімумів.

Чемпіони Європи будуть претендувати на стипендію у розмірі 9 прожиткових мінімумів, а за друге та третє місця – 8 і 7 мінімумів відповідно. Тренери отримуватимуть 50% від розміру стипендії своїх спортсменів. 

Також буде встановлено нові категорії стипендій Президента – для молодих і перспективних спортсменів, які вже зараз демонструють чудові результати на міжнародних змаганнях. 

Так, спортсмени, які  посіли 1-3 місця на чемпіонатах світу у найближчій до дорослих віковій групі, мають отримувати від 8 до 6 прожиткових мінімумів (це від 19 до 13 тисяч гривень на сьогодні), чемпіонатах Європи – від 6 до 4 прожиткових мінімумів.
Для переможців і призерів Юнацьких Олімпійських ігор, чемпіонатів світу або Європи серед юніорів (юніорок) – 3 прожиткові мінімуми.

Раніше повідомлялося, що Володимир Зеленський призначив президентські стипендії для видатних спортсменів та тренерів України з олімпійських видів спорту. Loading...