У Чорногорії заборонили куріння в кафе та ресторанах

У Чорногорії вступив в силу закон про заборону куріння в кафе, ресторанах та інших закритих громадських закладах.

Про це повідомляє чорногорське державне телебачення, пише Рtvi.

Закон про заборону куріння прийняли в Чорногорії 31 липня. Тепер курити заборонено у всіх закритих громадських закладах, де є їжа. Виключенням стали казино, проте їх господарям доведеться заплатити додатковий збір, а також забезпечити вентиляцію в приміщенні.

Власникам інших закладів тепер можна буде виділити зони для курців і не курців, як раніше. Палити в ресторанах і інших місцях дозволять лише в спеціальних кімнатах, які повинні бути повністю відокремлені від основного залу.

Крім того, розмір курилок не повинен бути менше десяти квадратних метрів, а також не повинен перевищувати 20% від розміру всього закладу. При цьому в них повинні бути встановлені попільниці, проведена вентиляція та система очищення повітря. Дим з курилки не повинен потрапляти в зал, кімната також не повинна бути прохідною.

Для тих, хто порушить новий закон, передбачені штрафи до €20 тисяч. Як пояснили в чорногорському МОЗ, таке рішення прийняли для того, щоб люди могли курити в громадських закладах без шкоди для здоров’я інших відвідувачів.

Нагадаємо, науковці розповіли, чи можна померти від страху.Loading...