У Британії заборонили рекламу відомих компаній через гендерні стереотипи

ZIK

У Великій Британії вперше заборонили телевізійну рекламу двох відомих міжнародних компаній через гендерні стереотипи.

Про це повідомляє ВВС Україна

Згідно з повідомленням, така заборона передбачена новим кодексом, який покликаний боротися з гендерними стереотипами. 

Відеоролики презентують товари американської компанії «Mondelez» і німецького автовиробника «Volkswagen».

Перше відео – це реклама сиру «Філадельфія», де два чоловіки відволікаються на їжу, забувають про своїх дітей і залишають їх на конвеєрній стрічці. 

На це відео поскаржилися 128 людей. Вони вважають, що відео поширює старий гендерний стереотип, ніби чоловіки не здатні піклуватися про дітей, а їхня некомпетентність є небезпечною для дітей.

Друге відео -  це реклама Volkswagen. Ролик є нарізкою кадрів різних людей в різних обставинах: чоловік і жінка, які ночують у палатці, космонавти на борту космічного корабля, параспортсмен під час тренування і жінка, яка сидить на лавці поряд із дитячим візком. 

На думку глядачів, які поскаржилися, така реклама поширює гендерні стереотипи, ніби чоловіки зображені більш активними, тоді як жінкам, навпаки, відведена пасивна роль. 

«З рекламою, яка протиставляє чоловічі й жіночі стереотипи, потрібно бути дуже обережними. Мова йде про те, яким може бути загальний ефект від використання таких гендерних стереотипів», - попередила представниця Управління зі стандартів реклами (ASA) Джесс Тай. 

Водночас згадані компанії із претензіями на свою адресу не згодні. Представники «Mondelez» пояснили, що у своїй рекламі, навпаки, хотіли закріпити позитивний образ чоловіків та їхню активну роль у вихованні дітей. У «Volkswagen» так само запевняють, що в їхній рекламі немає жодного натяку на те, що догляд за дітьми –  це тільки жіноча справа. 

Зазначимо, нові правила для реклами були затверджені ASA минулого місяця. У них передбачається, що відтепер у рекламі не буде жінок, які, приміром, не здатні припаркувати авто, або чоловіків, які відмовляються виконувати хатню роботу. Дія таких норм поширюється на всі медіаресурси: газети, журнали, телебачення і інтернет. 

Нагадаємо, за час роботи ще поки дійсного Кабінету Міністрів України (з 2016 до 2019 років) було ухвалено понад 55 стратегічних документів, які містили гендерний компонент

Зокрема, уперше такий компонент було включено до Плану пріоритетних дій уряду, річної національної програми під егідою Комісії Україна – НАТО, стратегії реформування держуправління України на період до 2021 року. Також гендерне бюджетування внесено до стратегії управління державними фінансами на 2017 – 2021 роки. Loading...