Суркіси домоглися припинення розгляду справи щодо пов’язаних осіб з Приватбанком

Суд призупинив розгляд справи про визнання протиправним і скасування рішення НБУ щодо питань визначення пов’язаних з Приватбанком осіб.

Про це повідомляє НВ Бізнес.

Шостий апеляційний адміністративний суд призупинив розгляд апеляційної скарги Нацбанку на рішення Окружного адмінсуду Києва від 18 квітня за позовом Тріантал Інвестментс ЛТД.

Мова йде про визнання протиправним та скасування рішення комісії НБУ з питань визначення пов’язаних з Приватбанком осіб №105.

Таке рішення суду пов’язане з тим, що наразі паралельно йде процес у Великій палаті Верховного Суду за позовом сім’ї Суркісів до НБУ, ФГВФО, Мінфіну і Укргазбанку, де вони також оскаржують рішення НБУ №105, в частині того, що вони є пов’язаними особами з Приватбанком.

Всі прийняті Верховним Судом рішення є обов’язковими до виконання для інших судових інстанцій, тому суд вирішив дочекатися рішення Верховного Суду.

Найближче засідання відбудеться 27 серпня.

Як пояснили юристи НБУ, якщо Шостий апеляційний адмінсуд залишить без змін скасування рішення №105, це ставить під сумнів правомірність процедури «bail-in» (обмін зобов’язань на акції додаткової емісії Приватбанку) в процесі виведення його з ринку через неплатоспроможність на суму близько 30 млрд грн.

Нагадаємо, сьогодні Кабмін змінив статут «ПриватБанку» після зауважень НБУ.

Читайте більше новин на тему: Приватбанк

Loading...