САП оскаржила запобіжні заходи двом підозрюваним у справі «Роттердам+»

Прокурорами САП подано апеляційні скарги на рішення Солом’янського районного суду міста Києва щодо обрання запобіжних заходів двом підозрюваним у справі «Роттердам+».

Йдеться про колишнього начальника управління енергоринку НКРЕКП та чинного директора ДП «Оператор ринку», який у період запровадження «Роттердам+» був членом НКРЕКП. повідомляє пресслужба САП.

Зокрема, директору держпідприємства суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення майже 2 млн гривень застави.

До іншого підозрюваного суд застосував запобіжний захід у вигляді застави у розмірі майже 2 млн гривень з покладенням певних процесуальних обов’язків.

Прокурорами САП оскаржено обрані запобіжні заходи до суду апеляційної інстанції. Прокурори наголошують на необхідності обрання запобіжних заходів відповідно до ролі кожного у вчиненні вказаного злочину, а також розміру завданих збитків – а саме ексначальнику управління енергоринку НКРЕКП у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 5 млн гривень та чинному директору ДП «Оператор ринку» – тримання під вартою із 50 млн гривень застави.

Питання щодо оскарження запобіжного заходу у вигляді 10 млн гривень застави з покладенням певних процесуальних обов’язків, який було обрано 14 серпня ще одному підозрюваному у справі, а саме чинному працівнику ДТЕК, буде вирішено після ознайомлення з повним текстом рішення суду.

Оскільки до отримання повного тексту ухвали неможливо визначити які ризики, а також інші обставини суд прийняв чи не прийняв до уваги.

Нагадаємо, Солом’янський райсуд Києва 9 серпня обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою терміном два місяці з альтернативою застави 2 млн грн колишньому члену Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, Володимиру Євдокимову, якого затримали у справі «Роттердам+». 

12 серпня Солом’янський районний суд Києва обрав запобіжний захід ще одному фігуранту справи «Роттердам+» ексчільнику відділу НКРЕКП Тарасу Ревенку. Суд відмовив у застосуванні арешту на 60 діб, натомість призначив заставу у розмірі 1 млн 900 тис. грн за умови, що ця сума буде внесена упродовж 5 днів.

14  серпня Національне антикорупційне бюро України в рамках розслідування кримінального провадження за формулою «Роттердам+» повідомило про підозру генеральному директору «ДТЕК Східенерго» Борису Лісовому та генеральному директору «ДТЕК Мережі» Івану Гелюху. 

 

Loading...