Поновлений на посаді у ГПУ Микола Голомша розповів, як діятиме далі

Фото: vse.media. Перший заступник генпрокурора у 2014 р. Микола Голомша

Микола Голомша, якого суд поновив на посаді у ГПУ, візьме «паузу» на тиждень, щоб осмислити судове рішення. А про те, коли безпосередньо повернеться до роботи у ГПУ і які функції виконуватиме, він зможе сказати після розмови із генпрокурором, якої наразі не було.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час телефонного включення заявив перший заступник генпрокурора у 2014 році Микола Голомша.

Микола Голомша пояснив, чому він подав до суду на рішення щодо свого звільнення.

«Після Помаранчевої революції я виступив проти режиму Януковича, подав у відставку і став на боці закону і народу, відновився після Помаранчевої революції. А далі виступив за розпуск, відповідно до закону, парламенту, коли був уряд Януковича. Я був звільнений і поновлений. А далі, коли скерував справу про геноцид українського народу до суду і був звільнений з приходом Януковича у зв’язку з тим, що він вважав, що не було геноциду, то, звісно, що я був просто обурений тим, що мене незаконно було звільнено. Та ще й цинічно – за законом про люстрацію», – заявив Микола Голомша.

Він пов’язує своє звільнення із корупційним скандалом навколо колишнього секретаря РНБО Петра Порошенка.

«Я не кажу, що маю докази, але пов’язую це саме з цим», – сказав Микола Голомша.

З його слів, він подав до суду, щоб поновитися на посаді, оскільки вважає своє звільнення розправою.

Відповідаючи на запитання ведучих, чи планує завтра піти на роботу до ГПУ, Микола Голомша зазначив, що цього не робитиме, оскільки хоче взяти орієнтовно тиждень часу для того, щоб осмислити все, що відбулося. Микола Голомша додав, що не сподівався, що рішення суду буде сьогодні. А також зазначив, що для того, щоб він зміг продовжити роботу, потрібне визнання ГПУ судового рішення і потрібен відповідний наказ генпрокурора. Микола Голомша зауважив, що із очільником ГПУ розмови він іще не мав.

«Коли поспілкуюся із генеральним прокурором, тоді зможу вийти і сказати, чим я буду займатись і як це буде виглядати», – сказав Микола Голомша.

Нагадаємо, 14 серпня стало відомо, що Окружний адміністративний суд міста Києва скасував наказ ГПУ про звільнення з посади першого заступника Генерального прокурора України Миколу Голомшу і ухвалив поновити на посаді.

Зокрема, на думку суду, при проведенні люстрації, а позивач був звільнений у зв’язку з ухваленням Закону України «Про очищення влади», має бути дотриманий індивідуальний характер такої відповідальності, тобто вина працівника має бути доведена в кожному конкретному випадку.

Loading...