Навіть якщо опозиції віддадуть деякі комітети, їх все одно контролюватиме «Слуга народу», - експерт Мусієнко

ZIK

Якщо правляча партія віддасть опозиції якісь комітети, то їх наповнять таким чином, що більшість все одно буде у «Слуги народу». У європейських країнах існує чітке законодавство щодо функціонування опозиції, розподілу посад, квот, і так мало би бути в Україні.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK висловив політичний експерт Олександр Мусієнко.

Пан Мусієнко вважає, що практично у всіх комітетах провідну роль буде відігравати «Слуга народу». І навіть якщо вони віддадуть керівні посади представникам інших політсил, вони наповнять їхній склад таким чином, щоб більшість була у «Слуги народу».

«Навіть якщо якісь комітети, але точно не бюджету, правляча партія віддасть опозиції, то більшість все одно буде у «Слуги народу». Якраз так, щоб контролювати рішення, які ухвалюються цим комітетом», – зазначив політичний експерт.

Зокрема, за його словами, потрібно розуміти, що «Слуга народу» так само, як і Президент Зеленський, хоче отримати в свої руки максимум влади в країні і ні з ким добровільно ділитися не буде. Окрім цього, він додав, що якщо нам кажуть про європейську практику опозиції, то треба зауважити, що в європейських країнах існує чітке законодавство щодо функціонування опозиції, розподілу посад, квот і так мало би бути в Україні.

«Питання опозиції має бути законодавчо унормоване, якщо ми називаємося парламентсько-президентською республікою, принаймні де-юре, бо де-факто ми президентська республіка. Але якщо ми говоримо, дійсно, про президентську республіку, бо навіть в ній парламент має вагомий контроль, то тут ми бачимо, що правляча партія має намір зосередити всі повноваження», – прокоментував Мусієнко.

Нагадаємо, раніше у ЗМІ з’явилися списки імен тих, хто очолить комітети Верховної Ради, а також фракцію «Слуги народу».

Партія «Слуга народу» ініціює скорочення кількості профільних комітетів Верховної Ради з 27 до 22-х. Голова партії «Слуга народу» Дмитро Разумков також запропонував скоротити кількість депутатів у профільних комітетах Верховної Ради.

Як повідомляли, у партії «Слуга народу» перелічили 22 комітети, які вони хочуть створити у Верховній Раді.

Loading...