Новини » Події 14 серпня, 2019, 17:14
На Луганщині не очікують змін радіаційного фону внаслідок аварії в РФ

Змін радіаційного фону через аварію в РФ у Луганській області не очікується.

Про це повідомляє  пресслужба Луганської ОДА. 

За інформацією Державної інспекції ядерного регулювання України, 8 серпня 2019 року в РФ, на військовому випробувальному полігоні, що розташований на узбережжі Двинської затоки Білого моря на відстані 40 км від міста Северодвинськ і 100 км від міста Архангельськ, стався вибух, який супроводжувався людськими жертвами та короткостроковим підвищенням радіаційного фону.

А з 10 серпня 2019 року мережа радіометричних спостережень Національної гідрометеорологічної служби України відстежує поширення атмосферних мас з території Біломор’я.

За результатами вимірювання 12 та 13 серпня 2019 року радіаційний фон відповідав середнім багаторічним показникам і коливався в межах похибки вимірювання – 11 мкР/год. Слід зазначити, що безпечним вважається випромінювання, потужність якого не перевищує 0,2 мікрозіверта на годину, що дорівнює приблизно 23 мкР/год.

Очікується, що забруднені атмосферні маси перебуватимуть над територією України до 16 серпня.

За прогностичними розрахунками, рівень гіпотетичного радіоактивного забруднення атмосферних мас, які можуть перетнути кордони України, внаслідок розсіювання в атмосфері зменшиться у порівнянні з активностями, що могли б спостерігатися на узбережжі Білого моря, та не становитиме загрози здоров’ю населенню.

Із урахуванням відстані і даних метеопрогнозу, це не загрожує території України радіологічними наслідками, які б потребували вжиття заходів захисту та безпеки для громадян, майна та довкілля.

Як повідомлялося, у Росгідрометі зафіксували перевищення рівня радіації у 4-16 разів в російському Сєвєродвінську після вибуху на військовому полігоні в Архангельській області. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-18 21:58 :46