Новини » Економіка 14 серпня, 2019, 16:04
Герус до Насалика: Може вже досить субсидувати Ахметова
<nbsp;>

Кабмін зобов’язав державну компанію НАК «Нафтогаз України» продавати газ на «ДТЕК Східенерго» по ціні 2895 грн за тис. м. куб.

Тобто, тепер компанія, яка належить Ахметову, буде купувати газ у держкомпанії приблизно на 40% дешевше, аніж зараз ціна газу для населення, про це пише на своїй сторінці у Фейсбук представник президента Володимира Зеленського в Кабінеті міністрів Андрій Герус. 

Герус зазначив, що раніше ДТЕК купив вугільні шахти у Ростовській області Росії, інвестував у ті шахти значні кошти. Тобто прийняв рішення працювати у РФ і взяв на себе усі ризики, пов’язані із роботою у цій країні. 

Також останні три роки ДТЕК поставляв вугілля із Ростовської області на Луганську ТЕС, перекладав це у тарифи споживачів по формулі Роттердам, а прибутки клав собі у кишеню. 

«Але як тільки Росія вирішила перекрити поставки вугілля, і довелося використовувати газ, то ДТЕК відразу прийшов до держави. Щоб усі тимчасові збитки перекласти на державний «Нафтогаз України»», – пише він.

Разом із тим, вказує Андрій Герус, сьогодні 8 інших ТЕС, які належать групі ДТЕК, продають свою електроенергію дорожче, аніж електроенергія коштує у Словаччині чи Білорусі. Компанія ДТЕК зараз продає своє вугілля по ціні майже 100 дол/т, хоча вугілля у Роттердамі коштує 50 дол/т. Більше ніхто у світі не може продавати вугілля по 100 дол, тільки ДТЕК на «немонопольному» ринку України.

«Чи хотіло б населення отримувати газ на 40% дешевше? Впевнений, так. Чи хотіло би збиткове комунальне теплокомуненерго Сміли чи Кривого Рогу отримувати газ на 40% дешевше? Жодних сумнівів. Але коли у Смілі люди мерзнули та отримували «космічні» платіжки, то ніяких спецпостанов уряду не було», – пише Представник президента Володимира Зеленського в Кабінеті міністрів.

І наголошує, це безпрецедентне рішення – вперше за всю історію Нафтогаз зобов’язали продавати газ по спецціні приватній компанії, яка не виробляє тепло.

«Пане Насалик, може вже досить, щоб вся країна то Роттердамом+, то пільгами на газ, то податковими пільгами субсидувати приватну компанію, яка позиціонує себе, як успішний бізнес?», – пише він.

Нагадаємо, раніше Представник Президента в Кабінеті Міністрів України Андрій Герус заявив, що не вбачає причин для зростання цін на дизпальне і нафтопродукти в країні. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-18 21:58 :10