Герус до Насалика: Може вже досить субсидувати Ахметова

Кабмін зобов’язав державну компанію НАК «Нафтогаз України» продавати газ на «ДТЕК Східенерго» по ціні 2895 грн за тис. м. куб.

Тобто, тепер компанія, яка належить Ахметову, буде купувати газ у держкомпанії приблизно на 40% дешевше, аніж зараз ціна газу для населення, про це пише на своїй сторінці у Фейсбук представник президента Володимира Зеленського в Кабінеті міністрів Андрій Герус. 

Герус зазначив, що раніше ДТЕК купив вугільні шахти у Ростовській області Росії, інвестував у ті шахти значні кошти. Тобто прийняв рішення працювати у РФ і взяв на себе усі ризики, пов’язані із роботою у цій країні. 

Також останні три роки ДТЕК поставляв вугілля із Ростовської області на Луганську ТЕС, перекладав це у тарифи споживачів по формулі Роттердам, а прибутки клав собі у кишеню. 

«Але як тільки Росія вирішила перекрити поставки вугілля, і довелося використовувати газ, то ДТЕК відразу прийшов до держави. Щоб усі тимчасові збитки перекласти на державний «Нафтогаз України»», – пише він.

Разом із тим, вказує Андрій Герус, сьогодні 8 інших ТЕС, які належать групі ДТЕК, продають свою електроенергію дорожче, аніж електроенергія коштує у Словаччині чи Білорусі. Компанія ДТЕК зараз продає своє вугілля по ціні майже 100 дол/т, хоча вугілля у Роттердамі коштує 50 дол/т. Більше ніхто у світі не може продавати вугілля по 100 дол, тільки ДТЕК на «немонопольному» ринку України.

«Чи хотіло б населення отримувати газ на 40% дешевше? Впевнений, так. Чи хотіло би збиткове комунальне теплокомуненерго Сміли чи Кривого Рогу отримувати газ на 40% дешевше? Жодних сумнівів. Але коли у Смілі люди мерзнули та отримували «космічні» платіжки, то ніяких спецпостанов уряду не було», – пише Представник президента Володимира Зеленського в Кабінеті міністрів.

І наголошує, це безпрецедентне рішення – вперше за всю історію Нафтогаз зобов’язали продавати газ по спецціні приватній компанії, яка не виробляє тепло.

«Пане Насалик, може вже досить, щоб вся країна то Роттердамом+, то пільгами на газ, то податковими пільгами субсидувати приватну компанію, яка позиціонує себе, як успішний бізнес?», – пише він.

Нагадаємо, раніше Представник Президента в Кабінеті Міністрів України Андрій Герус заявив, що не вбачає причин для зростання цін на дизпальне і нафтопродукти в країні. 

Loading...