Новини » Економіка 14 серпня, 2019, 15:15
До 2030 року Україна має зменшити кінцеве енергоспоживання на 30%, – Зубко
Геннадій Зубко. Фото: Микола Тис/ZIK
Геннадій Зубко. Фото: Микола Тис/ZIK

Україна до 2020 року має скоротити кінцеве енергоспоживання на 20%, прогноз до 2030 року – на 30%. Досягнення цього KPI можливе за рахунок заходів, окреслених в Національному плані дій з енергоефективності до 2020-2030 років.

На цьому на засіданні Уряду наголосив Віцепрем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, коментуючи прийняття відповідного розпорядження, повідомляє Урядовий портал.

«Ми запроваджуємо нові підходи до середньострокового планування державної політики з енергоефективності на виконання вимог Директиви 2012/27/ЄС щодо встановлення цільових показників скорочення первинного/кінцевого енергоспоживання. Так, енергоспоживання первинної енергії в Україні у 2020 має не перевищувати 101,3 тис. тонн нафтового еквіваленту, а кінцеве – 55,5 тис. тонн. Зменшення енергоспоживання – це наше зобов’язання, яке імплементує Україну в європейський простір і наближає до енергонезалежності», – зазначив Геннадій Зубко.

Так, одним з ефективних інструментів, який вплине на відсотки зменшення енергоспоживання в житловому секторі, є Фонд енергоефективності, який запрацював цього року.

Віцепрем’єр-міністр повідомив, що наразі розробляється Національний план з енергоефективності з визначеними KPI до 2030 року.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України сьогодні має намір внести зміни до постанови про спеціальні зобов’язання на ринку електроенергії для зниження ціни електрики для промислових споживачів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 11:43 :47