Новини » Політика 14 серпня, 2019, 15:25
Член ОБСЄ, який підтримував російське вторгнення, покинув Україну
<nbsp;>

Член моніторингової місії ОБСЄ, російський громадянин Микола Алексеєв, який висловлювався у соцмережах на підтримку російського вторгнення на Донбас уже покинув Україну.

Про це інформує Міністерство закордонних справ України у відповідь на запит Радіо Свобода

«МЗС України було порушено питання щодо зухвалої антиукраїнської риторики М. Алексєєва перед СММ ОБСЄ. Главою місії було вжито відповідних заходів, а М. Алексеєв залишив територію України», – відповіли в зовнішньополітичному відомстві.

Водночас МЗС нагадало, що члени місії ОБСЄ мають дипломатичні картки, відповідно до міжнародних угод України, тому користуються дипломатичним імунітетом.

«Відповідно до пункту 2 статті 5 Меморандуму «Привілеї та імунітети Місії та її персоналу», місія та її члени, які є посадовими особами ОБСЄ, користуються на території України таким самим статусом, правами, привілеями та імунітетами, які надаються урядом дипломатичним представництвам, дипломатичним агентам, акредитованим в Україні, відповідно до Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року... Згідно з пунктом 2 статті 8 Меморандуму «Візи та дипломатичні картки і номерні знаки», Уряд України видає дипломатичні картки для всіх членів Місії, які є посадовими особами ОБСЄ. Дипломатична картка Миколі Алексеєву була видана на підставі офіційного звернення (вербальна нота Місії від 3 травня 2019 року)», – зазначили у відомстві.

Раніше повідомлялося, що член Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, громадянин Росії Миколу Алексеєва висловлював у соцмережах антиукраїнські, агресивні погляди, закликав до насильства, підтримував сторону російських гібридних сил на Донбасі.

Пізніше Алєксєєв прибрав із соцмереж вказівки на свою посаду та обмежив доступ до інформації. Пізініше його сторінка взагалі стала недоступною. Тим не менше, журналісти отримали документальне підтвердження статусу цього чоловіка – дипломатична картка, видана МЗС у травні поточного року. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 08:16 :07