Байден: Я зробив би Україну пріоритетом міжнародної політики

Джо Байден. Фото: ZIK/EPA/MIKE BROWN

Джозеф Байден, один з найвідоміших політиків-демократів, колишній віцепрезидент США, озвучив чотири пункти своєї програми стосовно України, які він планує втілювати в разі обрання на посаду президента США.

Про це пише Голос Америки.

Зокрема, за словами Байдена, якби він був президентом США, він би надав військову допомогу Україні, а також розширив би військові навчаннями між США та Україною.

«Я зробив би Україну пріоритетом міжнародної політики. У військовій сфері, я надав би безпекову допомогу від США, включаючи зброю, щоб посилити здатність України захищатись. Я також би розширив успішне навчання збройних сил України, розпочате адміністрацією Обами-Байдена»,– заявив він.

В економічній сфері, як зазначив Байден, працював би над збільшенням західних прямих інвестицій і підтримував би енергетичну незалежність України від Росії.

«Особливо, якщо «Північний потік-2» буде побудовано цього року, що значно зашкодить доступу України до російського газу. Я б забезпечив, щоб допомога США Україні надавалась лише за умови антикорупційних реформ, включаючи призначення справді незалежних антикорупційних прокурорів та судів»,– наголосив колишній віцепрезидент США.

Окрім цього, як розповів Байден, він підтримав би набагато потужнішу роль США поряд з Францією та Німеччиною в переговорах з Росією.

«Щоб дипломатія працювала, нам потрібний більший важіль стосовно Москви і це означає більш тісну співпрацю з європейськими партнерами та союзниками, щоб Росія сплачувала більшу ціну за війну, що триває в Україні. Наша стратегічна мета – підтримати еволюцію демократичної, єдиної, суверенної України і змусити Кремль платити ціну за постійні атаки на міжнародний порядок»,– заявив Джозеф Байден.

Нагадаємо, колишній віцепрезидент Джо Байден, головний претендент на номінацію в президенти США від Демократичної партії, назвав дії Дональда Трампа на світовій арені непередбачуваними, екстремальними і такими, що загрожують інтересам США і демократії у всьому світі.

Loading...