Археологи знайшли рештки пінгвіна розміром з людину

Археологи виявили в Новій Зеландії скам’янілі останки раніше невідомого виду пінгвіна Crossvallia waiparensis. Вчені знайшли кістки ніг і плечові суглоби древнього птаха і припустили, що його ріст міг досягати 160 сантиметрів, а вага – 80 кілограмів. На думку вчених, пінгвін жив в епоху палеоцену 56-66 мільйонів років тому.

Про це повідомляє Медуза.

Представники Кентерберійського музею в Крайстчерчі, де зберігаються останки, підготували 3D-модель пінгвіна в порівнянні з людиною.

Вчені встановили приблизний зріст пінгвіна нового виду, порівнявши останки з кістками імператорського пінгвіна – найбільшого на сьогодні живого виду. Середній ріст імператорського пінгвіна становить близько 123 сантиметрів, а вага – від 22 до 45 кілограмів.

Аналіз останків показав, що пінгвіни Crossvallia waiparensis здебільшого використовували ноги для плавання, ніж для ходьби. Можливо, ці тварини ще не пристосувалися до того, щоб стояти прямо.

Нагадаємо, за останні 50 років кількість тварин у лісах планети суттєво зменшилася, з 70-х років їх чисельність скоротилася більше, ніж удвічі.

Loading...