Апеляційний суд переніс справу про позбавлення каналу "112 Україна" права мовлення на вересень

Апеляційний суд переніс справу про позбавлення телеканалу "112 Україна" права мовлення на вересень цього року.

Про це повідомляє кореспондент телеканалу із залу суду, передає 112.ua.

Як зазначається, у вересні минулого року термін ліцензії телеканалу "112 Україна" закінчився, проте Нацрада з питань телерадіомовлення в 60-денний термін вирішила не розглядати це питання, для того щоб термін дії ліцензій закінчився в день відмови в їх продовженні. Юристи каналу подали до суду за фактом "неправомірної бездіяльності" Нацради.

"У рамках справи ми оскаржимо незаконну бездіяльність Нацради, тактика якої була пропустити терміни розгляду питання продовження ліцензії, у зв'язку з чим ліцензії би не діяли ще 60 днів з моменту його розгляду, а припинили свою дію того самого дня. Фактично хотіли погасити мовлення телеканалу. Ми оскаржили цю бездіяльність", - розповів про справу юрист Василь Сметана.

За його словами, після приходу нової влади "чомусь в екстреному порядку суддя першої інстанції сам скасував цю заборону". Канал одразу оскаржив це скасування.

"Оскарження скасування зупиняє дію цього рішення суду першої інстанції, і сьогодні мали розглянути нашу апеляцію, яка стосується незаконності скасування заборони Нацраді відмовляти у продовженні ліцензії. Це засідання було призначено дуже терміново, у нехарактерний для Шостого апеляційного адміністративного суду спосіб, а саме: суддів було визначено за системою авторозподілу близько 12:00 12 серпня, тобто позавчора. Вони одразу, через два дні, призначили на сьогодні засідання. Сторонам, згідно з Кодексом, мали повідомити не далі, як за 5 днів до засідання. Є купа процедур, які було порушено, і навіть на засіданні помічник вказував на належне повідомлення, але ми довели суду, що одні сторони взагалі не були повідомлені, а інші були повідомлені належним чином", - розповів Василь Сметана.

Юрист сумнівається в незалежності цього складу суддів у можливості винесення в цій справі об'єктивного рішення.

"Ми подали не тільки клопотання про відкладення, щоб усі сторони могли з'явитися, тому що сьогодні з'явилися не всі учасники. Ми також заявили відвід суддям, і ось наша юридична позиція дозволила нам виграти цей додатковий час, для того щоб у нормальному режимі з дотриманням хоча би процесу, я не кажу вже про ангажованості... Я сумніваюся, що наш відвід задовольнять, я сумніваюся, що рішення суду з таким підходом буде іншим, ми розуміємо, що воно напевно буде негативним для телеканалу, але хоча би буде дотримано процес, тому що те, що нині відбувається, це якийсь страх перед владою, через який або через погрози якої, судді зобов'язані порушувати процес. Не тільки процес, а, напевно, принцип справедливості та законності", - резюмував Василь Сметана.

Раніше в ЗМІ з'явилася інформація про контакти суддів, які розглядають справу про ліцензії телеканалу "112 Україна", з Офісом президента України.

Як відомо, Офіс президента України очолює юрист Андрій Богдан, якого журналісти та експерти називають ставлеником олігарха Ігоря Коломойського. Результатом прямого тиску на суддів з боку Офісу президента України може стати припинення цифрового мовлення телеканалу "112 Україна", за яким настане припинення супутникового мовлення та зникнення каналу з кабельних мереж. Процес позбавлення телеканалу ліцензій на мовлення було запущено попереднім президентом Петром Порошенком.

Раніше офісу телеканалу погрожували пікетувати націонал-радикальні угруповання, а потім будівлю телеканалу обстріляли з гранатомета. Жодної реакції влади на ці злочини не було.

Loading...