Експерт пояснив, як відсутність води в окупованому Криму б’є по оборонному бюджету РФ

ZIK

В окупованому Криму через відсутність води – великі проблеми. Для того, щоб відтворити ту інфраструктуру, яка була на півострові раніше, потрібно вкладати сотні мільйонів доларів, а це б’є по оборонному бюджету РФ.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час Skype-включення заявив голова Національної ради економічного розвитку Олексій Дорошенко.

Коментуючи заяви окупаційної «влади» Криму щодо запуску до півострова води з Дніпра, Олексій Дорошенко процитував голову Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, який говорив про те, що це питання розглядати до звільнення Криму неможливо. Експерт погодився із такою думкою, наголосивши на тому, що Україна має створювати такі умови, щоб повернення українського півострова відбулося якнайшвидше.

«Зараз, справді, в окупованому Криму – великі проблеми. Сільське господарство там, фактично, занепадає. Навіть ті витоки з хімічних заводів також були частково пов’язані з тим, що води недостатньо. Умови – не найкращі. Для того, щоб відтворити ту інфраструктуру, яка була раніше, потрібно вкладати сотні мільйонів доларів. Звісно, це б’є по оборонному бюджету Російської Федерації», – сказав Олексій Дорошенко.

З його слів, якщо Україна у питанні дніпровської води для окупованого Криму піде назустріч РФ, то спочатку повинна отримати певні конкретні кроки від Росії.

«А наразі ми цього не бачимо. Ми бачимо лише початок діалогу між двома президентами», – додав експерт.

Як повідомляли, окупаційна «влада» Криму має намір звернутися до керівництва РФ з проханням ініціювати переговорний процес з Україною про пропуск на півострів води з Дніпра.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав «навіть гіпотетично не думати» про відновлення поставок води і світла в анексований Росією Крим.

Представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич заявив, що усі претензії держави-окупанта на дніпровську воду не мають жодного правового чи міжнародно-правового підґрунтя.

Читайте більше новин на тему: окупований Крим

Loading...