Новини » Події Читать эту новость на русском

У центрі Галактики раптово спалахнула чорна діра. Відео

Біля чорної діри Стрілець А * в центрі Галактики було зафіксовано спалах з жахливими енергетичними показниками. Можливо, це викликано розривом зірки S0-2.

Світіння було вдвічі яскравіше того, що помічали раніше. Ця подія не вписувалася в модель поведінки «спокійної» чорної діри. Про це на своїй сторінці у Twitter написав астроном Філ Плейт.

«S0-2 зближалася з Sgr A * в минулому році. Поки ніхто не знає, чому сталася така уповільнена реакція діри на зближення з цими об'єктами», – пише астроном.

Вчені вважають, що приблизно 2 млн років тому аналогічна подія, пов'язана з Sgr A *, була настільки потужною, що світіння сотні тисяч років було помітно на Землі.

Довідка:

Стрілець А * – потужне джерело випромінювання в центрі Чумацького Шляху. Його масу оцінюють приблизно в 4 млн сонячних. Передбачається, що це надмасивна чорна діра в 26 тис. світлових років від нас. Поряд з нею знаходяться десятки зірок, що обертаються навколо по аномальним через найсильнішу гравітації траєкторіях, і кілька великих хмар пилу / газу.

 

Loading...