Новини » Світ 13 серпня, 2019, 10:45
У Помпеях археологи знайшли «скарб чаклунок»
ZIK
ZIK

Під час розкопок у стародавньому римському місті Помпеї археологи знайшли низку артефактів, серед яких талісмани та скляні намистини.

Про це повідомляє ВВС Україна

Згідно з повідомленням, більшість предметів скарбу належали жінкам. Також у будинку, де знайшли артефакти, розкопали приміщення з тілами десятьох жертв виверження вулкана, серед них жінки та діти. 

Скарб знайшли у дерев’яній скрині, від якої залишилися тільки бронзові петлі, збережені вулканічним матеріалом, що затвердів над рештками скрині.

Серед знайдених речей були кристали, кераміка, аметисти та бурштин, обереги у формі скарабеїв з Близького Сходу, різні дорогоцінні камені, зокрема сердолік із фігуркою майстра та скляна намистина з рельєфним зображенням голови Діоніса, римського бога вина, родючості та ритуального божевілля. 

Директор Археологічного парку Помпеї Массімо Осанна зазначив, що найімовірніше речі належали служницям чи рабиням, а не господарям будинку, адже в той час багатії носили прикраси із золота.  Зараз намагаються завдяки ДНК-аналізу встановити, чи люди, тіла яких знайшли,  були родичами.  

Осанна вважає, що скриня із коштовностями могла належати одній із жертв. На його думку, знайдені речі носили під час ритуалів як талісмани проти нещастя, а не як прикраси. 

Скриню виявили у V районі археологічного парку, де минулого року знайшли напис, який свідчить про те, що виверження могло відбутися у жовтні 79 року. А це на два місяця раніше, ніж  вчені вважали раніше.  За словами археологів, сам будинок належав особі із вищих станів суспільства. 

Зазначимо, що місто Помпеї постраждало внаслідок виверженням вулкана Везувій у 79 році нашої ери. Місто було поховане під шаром попелу, тому воно та його жителі збереглися у «замороженому» стані. 

Більша частка людей у Помпеях загинула не від лави, а через хмару з вулканічних газів, попелу та уламків  скель, що накрили місто. Хмара над містом вбивала мешканців і закопувала їх у шар попелу, тим самим зафіксувала останні моменти життя людей. 

Нагадаємо, раніше у Шотландії знайшли залишки великого скандинавського залу, що датується Х-ХІІ ст. знахідку розкопали у садибі Скайл, на острові Русей, Оркней. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-21 13:25 :55