Ціни на товари не падають, бо ринок не вірить, що долар буде на рівні 25 грн, - економіст

Після зміцнення гривні ціни на товари в Україні не падають, бо бізнес не вірить, що долар буде на рівні 25 грн., і відсутнє державне регулювання цін.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK висловив економіст Ігор Гарбарук.

Ведучий програми зауважив, що зараз ціни на енергоносії низькі, гривня укріплюється, то чому інфляція тільки прискорюється, а не відбувається зворотнього процесу. Пан Гарбарук відповів, що це закони фінансових спекуляцій.

«Насправді ринок не вірить в те, що гривня достатньо довгий період буде знаходитись на рівні 25 грн. за долар. Тому понижувати ціни, втрачати свої прибутки і ризикувати, ринок не хоче. Відповідно, на сьогодні бізнес просто заробляє більше. Якщо в нього є така можливість, він буде це робити. З іншої сторони, ми бачимо достатньо слабку державу, яка ніяк не впливає на ринок», – пояснив економіст.

Зокрема, за його словами, уряди пана Яценюка і пана Гройсмана повністю ліквідували державну цінову інспекцію і законодавство, яке регулювало б ціни на соціальні товари. Держава позбавила себе багатьох інструментів впливу на ринок. На його думку, грамотне коригування цінових коридорів на соціальні товари має бути присутнє.

«Ми бачимо аморфний Антимонопольний комітет, який би міг виставити свої умови для трейдерів, які займаються паливом. Долар падає, ціни на світових ринках не зростають, а ціна в Україні тримається на однаковому рівні. Чому цього немає, треба запитати сьогоднішнього очільника митниці пана Нефьодова, який казав про те, що ліквідація ДФС жодним чином не вплине на ріст цін. А ми бачили протилежне», – наголосив Гарбарук.

Нагадаємо, що в НБУ повідомили, що фактичні показники інфляції свідчать, що загальний показник інфляції перевищив траєкторію прогнозу Національного банку передусім через чинники з боку пропозиції продуктів харчування, зокрема унаслідок несприятливих погодних умов. За даними Держстату, у липні 2019 року споживча інфляція в річному вимірі становила 9,1% (9,0% – у червні). У місячному вимірі ціни знизилися на 0,6%.

Loading...