Транзит газу з Росії: Данилюк заявив про наявність плану «Б»

Секретар РНБО України Олександр Данилюк. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Секретар РНБО Олександр Данилюк заявив, що в України є план «Б» на випадок, якщо домовленості з Росією про транзит газу так і не будуть досягнуті.

Про це він сказав в інтерв’ю BBC.

Він зазначив, що 1 січні спливає термін контракту щодо умов транзиту і поставок газу через Україну з РФ. За його словами, відповідати за підписання нового контракту, або продовження старого буде новопризначений міністр енергетики України.

Разом з тим, Олександр Данилюк наголосив, що транзит газу через Україні вкрай потрібен державі.

«Адже ми отримуємо від цього біля 3 млрд доходів. Навіть з цієї позиції це важливо»,– підкреслив секретар РНБО.

Водночас він додав, що Україна без транзиту російського газу «виживе».

«Ми проходили через дуже складні виклики. На все є відповідь, просто треба завжди думати, як нам підсилювати наші позиції. Звичайно, ми виживемо. Спитайте на вулиці про це людей. Але це ж не тільки питання виживання, це питання розвитку країни. Тому коли ми говоримо про транзит – це і кошти, які ми отримуємо, і розвиток ГТС, і можливість залучення інвестицій, це і розвиток країни»,– прокоментував Данилюк.

Він також заявив, що в України є план «Б» на випадок, якщо домовленості з РФ про транзит газу так і не будуть досягнуті.

«Було б абсолютно безвідповідально не мати плану «Б» »,– акцентував Данилюк.

Нагадаємо, раніше Олександр Данилюк заявляв, що у Раді національної безпеки і оборони розглядають можливість повної відмови від транзиту російського газу.

Loading...