Стратегічні бачення Безсмертного і Мінської групи кардинально відрізняються, – Пілецька

ZIK

Концептуальні і стратегічні бачення, які є у Романа Безсмертного і ті, що існують у межах Мінської групи, відрізняються.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час прямого включення заявила політична експертка Юлія Пілецька.

Експертка, коментуючи відсторонення Романа Безсмертного від Мінського процесу, зауважила, що призначення цього політика до складу Тристоронньої контактної групи, що засідає у Мінську, розглядалося, як посилення ТКГ у її політичній частині. Окрім того, політик як системна і досвідчена людина мав додати нового імпульсу переговорному формату і наповнити його новими смислами та додати динаміки.

«Якщо ж ми бачимо, що Роман Безсмертний так швидко покинув Мінський процес, це говорить про те, що він побачив, що немає можливостей перезапустити цей процес і переговорний майданчик так, щоб переговори відбувалися не в контексті ймовірної капітуляції нашої країни у процесі мирного врегулювання (бо для багатьох українців дуже принципово досягнути миру, але миру не на умовах капітуляції, а миру на умовах рівноправного переговорного процесу)… Очевидно, Роман Безсмертний відчув цю атмосферу Мінської групи, яка не дозволяє реалізувати той план, якого він дотримується», – каже Юлія Пілецька.

Експертка висловила жаль з приводу того, що політик вийшов із Мінського процесу.

«Бо ми розуміємо, що Мінський переговорний майданчик не буде перезавантажений так швидко і не стане таким ефективним інструментом, яким міг би стати», – резюмувала Юлія Пілецька.

Вона додала, що ситуація з роботою у Мінському процесі – це не той випадок, коли «прийшов і не впорався».

«Очевидно, йдеться про те, що є певний конфлікт концептуальних і стратегічних бачень. У Романа Безсмертного – воно одне, а в рамках Мінської групи, очевидно, інший настрій і готуються трохи інші документи, аніж ті, на які сподівався сам Безсмертний», – наголосила Юлія Пілецька.

Як повідомляли раніше, на початку липня Президент Володимир Зеленський доручив політику Роману Безсмертному представляти Україну у робочій підгрупі з політичних питань у Тристоронній контактній групі, що засідає в Мінську.

13 серпня Президент України Володимир Зеленський звільнив Романа Безсмертного від виконання обов’язків представника України у робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи.

Роман Безсмертний заявив, що про звільнення з ТКГ дізнався від ЗМІ.

Loading...