live

Співробітники Європарламенту поскаржилися на підвищення цін у їдальні

politico.eu

Співробітники Європейського парламенту розлючені таємним підняттям цін у їдальні.

Про це повідомляє POLITICO.

Згідно з повідомленням, найбільш демократична установа Європейського Союзу залишилася із найменш демократичним меню. 

Як зазначається, зростання цін відбулося в той період, коли більшість депутатів та працівників Європарламенту перебувають у відпустці або працюють за межами Брюсселя. Ціни на деякі позиції у меню зросли на 25% і більше, саме тому профспілки подали офіційну скаргу. 

Збільшення цін спричинене додаванням бельгійського податку на додану вартість, який раніше не стягувався, а також тим фактом, що з 5 серпня почали діяти нові контракти із приватними постачальниками. 

У відповідь на скарги працівників речниця парламенту заявила, що про зміни, зокрема нові збори ПДВ у Брюсселі та план підписання контрактів із новим постачальникам, депутатам Європарламенту та іншим працівникам повідомлялося як до, так і після проведення тендеру у грудні 2018 року. 

Однак одна із профспілок висміяла роз’яснення парламенту, посилаючись на останні фіскальні директиви ЄС, і зазначаючи, що попередня директива щодо ПДВ була датована 2006 роком. 

Самі працівники парламенту скаржилися, що про підвищення цін, яке співпало із новими контрактами на постачання, заздалегідь не оголошували. Люди були шоковані, коли відвідували їдальню під час обіду в останні дні.

Загострює конфлікт і той факт, що ціни у їдальнях Європейської Комісії та Європейської Ради помітно нижчі. Багато хто в парламенті вважає, що ці установи і так отримують більш прихильне ставлення зі сторони ЗМІ та громадкості. 

Така ситуація показує, що не тільки розбіжності у баченні міграційної політики та довгострокового бюджету ЄС, але й ціна супу можуть спричинити міжвідомчі суперечки. 

Нагадаємо, раніше у чеському ресторані в селищі Добромержіце, що працює за принципом «їж, скільки хочеш», почали штрафувати клієнтів за недоїдені страви. 

Loading...