Новини » Події Читать эту новость на русском

Секретар РНБО визнав зрив «хлібного перемир’я на Донбасі

Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

Секретар РНБО Олександр Данилюк визнав зрив «хлібного перемир’я» на Донбасі, але висловив сподівання, що інтенсивність обстрілів з боку окупантів буде меншою.

Про це повідомляє НВ.

«До кінця липня у нас було різке падіння обстрілів – до 15 обстрілів окупаційних військ. Це значно менше, ніж раніше. І далі також, на початку серпня, було помітне зменшення кількості обстрілів. Але був певний період, коли дійсно не було обстрілів, і це фіксувалося і підтверджувалося, зокрема і нашими військовими», – заявив секретар РНБО.

За словами Данилюка, «хлібного перемир’я» важливо було досягнути для відведення військ у Станиці Луганській та початку відбудови мосту і розмінування.

Водночас секретар РНБО додав, що «коли гинуть наші солдати, то говорити, що зараз стійке перемир’я, звичайно, не можна».

На запитання, чи можна констатувати, що перемир’я вже не діє, Данилюк відповів: «Дивіться, обстріли тривають. Перемир’я – це коли немає обстрілів, коли не гинуть наші солдати. На жаль, цього зараз не відбувається. Але все ж таки є сподівання, що інтенсивність цих обстрілів буде менша».

За його словами, ці сподівання пов’язані з увагою світової спільноти до того, «чи насправді сторона агресора дотримується своїх зобов’язань».

Данилюк зазначив, що це питання постійно порушується на міжнародному рівні, і це грає серйозну роль.

Нагадаємо, як повідомляло ІА «ZIK», в апараті РНБО за участі секретаря Олександра Данилюка, відбулася зустріч з представниками Міжнародної дорадчої групи щодо реформування Служби безпеки України.

 Loading...