Росія оголосила співробітника генконсульства України персоною нон грата

Росія оголосила персоною нон грата співробітника генконсульства України в Петербурзі у відповідь на аналогічні дії Києва щодо російського представника у Львові.

Про це повідомляє російське видання Интерфакс з посиланням на МЗС РФ.

Як зазначає російське зовнішньополітичне відомство, українські спецслужби ще в травні 2019 року «влаштували чергову провокацію, безпідставно оголосивши співробітника Генерального консульства Росії у Львові persona non grata».

У МЗС РФ відзначили, що СБУ три місяці не оприлюднювала цю інформацію. «Мабуть, (це) пов’язано з внутрішньополітичними іграми в Україні», – заявили в російському дипвідомством.

На Смоленській площі заявили, що Україна не пред’явила доказів того, що діяльність російського дипломата була протиправною і виходила за рамки професійних обов’язків, пов’язаних з роботою консульства.

«У відповідь на подібний недружній і невмотивований крок Києва російська сторона була змушена на основі взаємності оголосити persona non grata співробітника Генерального консульства України в Санкт-Петербурзі», – заявили в МЗС РФ.

Нагадаємо, на Львівщині контррозвідники Служби безпеки України викрили місцевого мешканця, який виконував розвідзавдання спецслужб Російської Федерації. За діяльність несумісну зі статусом консульської посадової особи МЗС України оголосило дипломата-шпигуна персоною нон грата. Він уже залишив територію України.

Loading...