Росії доведеться ще 1,5 роки поставляти звичні об'єми газу через Україну, - Данилишин

Транзитний договір між Україною і Росією буде. Вважаю, що як мінімум півтора року Росії доведеться поставляти звичні останнім часом обсяги газу через Україну.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин.

За його словами, минулого тижня стало відомо, що запуск газопроводу Nord Stream -2, який згідно з численними заявами керівництва «Газпрому» повинен був відбутися не пізніше перших днів 2020 року, насправді буде відкладений на 8 місяців. 

Сума, в яку «Газпрому» обійдеться принципова позиція Данії – 660 млн. євро (сума значна, але не критична – плановий бюджет проекту становить 9,5 млрд. євро). 

Тому, вважає Данилишин, «транзит російського газу через Україну в звичайних обсягах буде здійснюватися не менше півтора років після початку 2020 року.»

Діючий транзитний договір закінчується 31 грудня 2019 року.

Проблеми для Газпрому створюють також прийняті навесні поправки до газової директиви ЄС. 

«Ці поправки призведуть до того, що Nord Stream-2 буде завантажений на половину, при цьому «Газпром» зобов’яжуть надати дозвіл прокачувати по ньому газ інших компаній (половина обсягу, що залишилася), та й одноосібне управління проектом заборонено. Це не призведе до зупинки будівництва газопроводу (в нього вкладені близько 6 млрд євро і ступінь готовності складає 70%), не завадить його експлуатації, але дуже серйозно відсуне терміни окупності проекту». – пише експерт. 

Тому «Газпром» намагається оскаржити поправки до газової директиви ЄС. 

Серед позитивних моментів для Газпрому те, що Німеччина не має наміру відмовлятися від підтримки Nord Stream-2. 

«Це неприємно для США, України, Польщі, Словаччини. Але не дивно, тому що Німеччина дотримується в першу чергу своїх економічних інтересів (нехай Меркель і наполягає, що умовою запуску в експлуатацію Nord Stream -2 буде збереження транзиту через Україну, питання в обсягах українського транзиту)». – наголошує голова Ради Національного банку України.

Як раніше повідомлялося, згідно даних оператора трубопроводу Nord Stream-2, проєкт російського газопроводу «Північний потік-2» може бути відкладений до восьми місяців і коштувати додатково 660 мільйонів євро через перешкоди в отриманні необхідних дозволів від Данії.Loading...