Роль комітетів ВР за умов монобільшості зміниться, – політолог Олещук

ZIK

За умов однопартійної більшості у ВРУ роль профільних комітетів зміниться – законодавчі функції значною мірою виконуватиме саме фракція.

Про це в ефірі програми «Треба поговорити» на телеканалі ZIK заявив політичний експерт Петро Олещук.

Експерт зауважив, що те, що у парламенті буде монобільшість, – це унікальна та нова для України ситуація, яка відображається і в процесі формування парламентських комітетів.

«Безперечно, сама собою роль парламентських комітетів у таких умовах, мабуть, зміниться, бо за умов однопартійної більшості, я думаю, що саме фракція буде значною мірою виконувати законодавчі функції. Хоча, згідно із регламентом, значення комітетів зберігається і заперечувати роль комітетів на їхнього керівництва не доводиться», – заявив Петро Олещук.

Експерт нагадав, що на цей момент партія «Слуга народу» виступає за скорочення кількості комітетів до 22-х, окрім того, партійці цієї політичної сили претендують на керівництво більшістю комітетів, хоч і погоджуються передати керівництво двома комітетами представникам опозиційних партій.

«І є відкритим питання щодо заступника голови Верховної Ради», – додав гість студії.

Нагадаємо, раніше у ЗМІ з’явилися списки імен тих, хто очолить комітети Верховної Ради, а також фракцію «Слуги народу».

Партія «Слуга народу» ініціює скорочення кількості профільних комітетів Верховної Ради з 27 до 22-х. Голова партії «Слуга народу» Дмитро Разумков також запропонував скоротити кількість депутатів у профільних комітетах Верховної Ради.

Як повідомляли, у партії «Слуга народу» перелічили 22 комітети, які вони хочуть створити у Верховній Раді.

Фото frontnews.eu

Loading...