Реальна казка: У Німеччині знайшли надгробок Білосніжки

В Німеччині в місті Бамберг знайшли надгробок історичного прототипу героїні Білосніжки, звали дівчину Марія-Софія фон Эрталь.

Про це повідомляє DW.

Про долю дівчини із відомого дворянського роду і її життя відомо не багато. Померла Марія-Софія фон Эрталь в 1796 році. В архіві міста Бамберга знаходиться її заповіт, а офіційне оголошення про смерть – в університетській бібліотеці Вюрцбурга.

Тривалий час про місцезнаходження надгробної плити нічого не було відомо. Допоміг випадок: надгробок випадково знайшли спадкоємці одного старовинного будинку в Бамберзі. Пошукавши в інтернеті, вони зрозуміли, що мова йде про історичну пам’ятку і передали її музею католицької єпархії баварського міста.

У музеї плиту досліджували, ґрунтовно почистили і реставрували. Тепер вона знаходиться в музеї єпархії Бамберга (Diözesanmuseum). Це скромна овальна плита з темно-сірого мармуру, єдина прикраса – кілька зірочок білого кольору. На камені викарбувана фраза: «Шляхетна героїня християнства – тут вона спочиває після перемоги віри істиною в очікуванні Світлого Воскресіння».

Сьогодні містечко Лор-ам-Майн з гордістю називає себе «містом Білосніжки», привертаючи тим самим численних туристів. А відвідувачі краєзнавчого музею Шпессарт можуть самі поглянути в легендарне «чарівне» дзеркало.

Нагадаємо, Disney перезніме культову комедію «Один вдома».

Loading...