Помер колишній керівник Управління СБУ в Чернівецькій області Петро Житар

На 68 році життя помер колишній керівник Управління СБУ в Чернівецькій області, відомий історик та генерал-майор Петро Житар.

Про це повідомляє пресцентр СБУ у Facebook.

«На 68-у році пішов з життя колишній керівник Управління СБУ в Чернівецькій області, відомий історик, генерал-майор Петро Житар. У спогадах українців він назавжди залишиться справжнім патріотом нашої держави, поборником її незалежності та процвітання», – йдеться у повідомленні.

Народився Петро Іванович 18 березня 1951 року у селищі Великий Глубочер Тернопільського району.

У 1973 році – закінчив Тернопільський державний педагогічний інститут.

До 2004 року Петро Житар обіймав різні посади в системі органів державної безпеки, зокрема був керівником управлінь СБУ у Волинській та Чернівецькій областях. За час самовідданого служіння українському народові був відзначений державними нагородами – орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня та медаллю «За бездоганну службу» ІІІ ступеня, а також відомчими відзнаками та заохоченнями.

Зазначається, що Петро Іванович добре знав історію рідного краю та України. У 2002 році ініціював і був автором художньо-ілюстративної книги-путівника «Буковина. По неповторних місцях», у підготовці якої брали участь, зокрема, співробітники Управління СБУ в Чернівецькій області.

Пам’ять про Петра Житара зберігатиме і його проект перевидання книги Дмитра Яворницького «З української старовини», де читачі змогли дізнатись про життя, діяльність та устрій українського козацтва з цікавим історичним ілюстративним матеріалом.

«Безцінні знання та досвід, відображені у працях Петра Івановича, служитимуть прийдешнім поколінням, примножуючи духовну та національну спадщину українського народу. Висловлюємо глибокі та щирі співчуття рідним, друзям та колегам», – наголосили в СБУ.

Нагадаємо, у четвер, 8 серпня, в Нью-Йорку на 89-му році життя помер художник коміксів Marvel і DC Ерні Колон.

 Loading...