live

Мешканці Прикарпаття потерпають від нашестя іспанських слимаків

На Прикарпатті у Івано-Франуівській області власники приватних секторів страждають від масового нашестя рудого іспанського слимака.

Про це УНН заявила начальницю відділу прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків Держпродспоживслужби в області Галина Данилюк.

«До нас звертаються мешканці приватних секторів. Найбільше страждають від масового нашестя рудих слимаків жителі Коломийського, Тисменицького районів, села під Івано-Франківськом”, — зазначила вона.

За словами Данилюк, слимаки небезпечні тим, що вони дуже швидко розмножуються. За раз слимак може відкласти до 500 яєць, які перезимувавши, на початку червня народжуються і починають поїдати все на своєму шляху. А також швидко ростуть та приблизно через два місяці досягають зрілого віку.

«Слід перекопувати землю, бо вони зимують в стадії яйця на глибині до 10 см, збирати слимака в ручну, також очищувати ділянки від будівельного сміття, вони люблять ховатися у вологих місцях. Окрім того, вони ховаються під широколистими деревами», — порадила експертка.

Раніше, вчені пояснили, що можна тільки знизити чисельність тарганів, але знищити їх нереально, бо ці комахи володіють занадто сильною генетичною пам’яттю на отрути. 

Loading...