Із низкою «якщо»: у «Слузі народу» назвали умови зняття економічної блокади з Донбасу

ZIK

У президентській партії «Слуга народу» назвали умови, за яких Україна може зняти економічну блокаду із окупованих територій.

Відповідний перелік в ефірі програми «Треба поговорити» на телеканалі ZIK озвучила майбутній народний депутат України ВРУ IX скликання від партії «Слуга народу» Ганна Коваленко.

Відповідаючи на запитання ведучого, за яких умов у «Слузі народу» готові зняти економічну блокаду із окупованого Донбасу, Ганна Коваленко нагадала про аргументовану позицію України, яка полягає у тому, що зняття блокади можливе за умови, що РФ відведе війська, виведе окуповані території із рублевої зони, скасує «націоналізацію» підприємств на Донбасі тощо.

Ведучий зауважив, що це – «довга історія». На те Ганна Коваленко відповіла: «Ви ж запитали про умови».

Представниця президентської політсили відразу перейшла до іншого питання – щодо відновлення Донбасу.

«Сьогодні почали відновлювати інфраструктуру вільного Донбасу. Мова йде про проєкти у Донецькій і Луганській області – не на окупованих, а на вільних територіях для того, щоб люди, які перетинають пункти перетину… До речі, скоро дещо будуть змінені правила і покращені умови, якраз, щоб люди бачили різницю, що пропонує успішна Україна і російський «мір», – сказала Ганна Коваленко.

Як зауважив гість студії, екснардеп ВРУ ІІІ скликання Артур Білоус, припинення блокади Донбасу за умови, що РФ відведе війська, – це добре, проте, переконаний політик, Росія цього не робитиме.

«Навіщо їй це робити, якщо ця блокада вдаряє по нашому бюджету, перш за все?» – заявив Артур Білоус.

Він також розкритикував заяви представників президентської політсили про те, що за умови покращення економічної ситуації в Україні окуповані території повернуться. Політик переконаний, що питання є набагато складнішим, та закликав владу виробити чітку концепцію дій щодо окупованих територій.

Як повідомляли, секретар РНБО Олександр Данилюк заявив, що Рада національної безпеки й оборони України готує засідання щодо Донбасу, а Офіс Президента – інвестиційний форум у Маріуполі та працює над зустріччю лідерів «нормандської четвірки». Він також прокоментував імовірність зняття економічної блокади з окупованого Донбасу.Loading...