Новини » Політика 13 серпня, 2019, 9:15
Фінансування оборони та нацбезпеки у 2020 році зменшено не буде, – Данилюк
Секретар РНБО України Олександр Данилюк. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Секретар РНБО України Олександр Данилюк. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк запевнив, що фінансування національної безпеки та оборони у 2020 році не зменшиться.

Про це він заявив у інтерв’ю BBC.

«По-перше, є певні вимоги до бюджету нацбезпеки та оборони. Були закріплені обмеження в законі про нацбезпеку - 5% від ВВП. Зрозуміло, що фінансування зменшено не буде, ці параметри будуть дотримуватися», - зазначив він.

Проте Данилюк додав, що тепер буде робитися акцент на тому, як ефективно використати ці кошти.

«Ми домовилися про те, що не будемо просто індексувати витрати минулих років. Нам треба розуміти, що не кожен захищає свій орган, а безпека в державі залежить від того, наскільки ефективно вони працюють», - сказав він.

Також голова РНБО анонсував й фінансування реформ. За його словами, деякі відомства, як-то СБУ, навіть не починали реформи, а це стосується і моделі фінансування. Ймовірно, що більше коштів буде спрямовано на контррозвідку.

«Можливо, ці гроші краще перекинути на те саме підсилення контррозвідки, або на підсилення зовнішньої розвідки, або на закупівлю нового озброєння. Це непросто, але всі мають розуміти, що ми одна команда і відповідати ми будемо разом», - підкреслив він.

Однак Данилюк відповів на запитання щодо недофінансування прикордонної служби. Він заявив, що нині питання вирішується. Проте якщо говорити про зміни бюджету у поточному році, для цього потрібна нова Верховна Рада та новий  уряд.

«Звичайно, ми цю ситуацію з ним розглядали. Будемо спілкуватися на цьому тижні з усіма ключовими відомствами, обговорювати потребу і необхідні зміни в кожному органі. Адже, наприклад, якщо говорити про захист кордону, то ми ж розуміємо, що якісь нові технології - вони дорогі. Я зустрічався з новим керівником прикордонної служби, ми обговорили з ним пріоритети і, звичайно, ми будемо робити все, щоб максимально цю потребу задовольнити», - сказав він.

Нагадаємо, раніше секретар РНБО Олександр Данилюк заявив, що в України є план «Б» на випадок, якщо домовленості з Росією про транзит газу так і не будуть досягнуті.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-25 17:10 :18