Новини » Події 13 серпня, 2019, 13:05
Данилюк заявив, що не спілкувався з Коломойським після націоналізації «ПриватБанку»
ZIK
ZIK

Секретар РНБО Олександр Данилюк завив, що націоналізація «ПриватБанку» – це правильне рішення. Також Данилюк зізнався, що в останні роки він не спілкувався із паном Коломойським.

Про це він сказав в інтерв’ю BBC.

Олександр Данилюк розповів: приймаючи рішення про націоналізацію «ПриватБанку», він розумів, що це може бути ризикований крок для держави. Але з огляду на ту інформацію від Нацбанку, з якою довелося працювати, Данилюк додав, що це рішення було правильним.

«Я займався питанням націоналізації. Ми подивилися на банк, у якому 22 млн клієнтів, у якому працює майже весь малий та середній бізнес. Ми розуміли системність цього рішення і тоді прийняли рішення націоналізувати його. Коли я представляв цей кейс на РНБО і на уряді, я зазначав, що націоналізація – це також певні ризики на майбутнє. Але через системність та боязнь ризиків, було прийнято рішення його націоналізувати.

Були й інші ризики – що сама націоналізація пройде не успішно. Адже коли міняється власник, то багато процесів треба перебудувати. Нам вдалося сформувати команду, яка успішно це зробила. Тому цей процес завершено. Що зараз оскаржується в суді – питання, чи треба його виводити з ринку, чи ні, чи правильно тоді це зробили, чи ні. Це не зовсім питання до мене. Але ті документи, які я бачив – це було обґрунтоване рішення»,– підкреслив колишній міністр фінансів України.

Окрім цього, Данилюк заявив, що після націоналізації «ПриватБанку» він не говорив про це з Коломойським.

«Ми з ним не спілкувалися після націоналізації»,– додав він.

Нагадаємо, у грудні 2016 року уряд України за пропозицією Нацбанку й акціонерів «Приватбанку», найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови. Міністром фінансів України тоді був Олександр Данилюк.

Банк перейшов у державну власність, на його докапіталізацію загалом держава витратила понад 155 мільярдів гривень.

Як заявили в НБУ, донаціоналізація «Приватбанку» завдала збитків щонайменше на 5,5 мільярдів доларів.

Колишній акціонер «Приватбанку» Ігор Коломойський назвав «маячнею» опубліковані Національним банком України дані.

У квітні 2019 року Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів щодо націоналізації Приватбанку.

Суд визнав протиправним і скасував рішення про виведення неплатоспроможного Приватбанку з ринку за участю держави.

У ЄС заявили, що підтримують Україну у справі «ПриватБанку».

 

Читайте більше новин на тему: Приватбанк

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-21 12:09 :45