live
Новини » Події Читать эту новость на русском

Бекіров відчуває сильні болі у спині, він не може встати з ліжка, – донька політв’язня

Едем Бекіров/Фото: krymr.org

Заарештований в Криму тяжкохворий Едем Бекіров, якого звинувачують у незаконному зберіганні боєприпасів і вибухівки, через затискання нерва у хребті, не може встати з ліжка.

Про це повідомила дочка політв’язня Елеонора Бекірова у Facebook.

«Сьогодні мого батька – Едема Бекірова – не зміг відвідати адвокат Олексій Ладин в медсанчастині СІЗО. Через защемлення нерва у хребті, він не може встати з ліжка. Батько відчуває сильні болі в спині», – написала вона.

Вона впевнена, що це спровоковано останнім засіданням суду.

«Будучи доставленим з СІЗО в будівлю Верховного Суду Криму, він 11 годин перебував під конвоєм без їжі і води. Таке ставлення не можна назвати інакше, як тортурними умовами і змісту, і доставлення. Кожне вивезення в автозаку, який не обладнаний і не призначений для перевезення інвалідів – це удар по його здоров’ю, яке щодня погіршується вумовах СІЗО. Я боюся навіть уявити, що станеться, якщо його повезуть у таких умовах у Красноперекопський район Криму. Це близько двох годин шляху!» – додала донька політв’язня.

Вона також зазначила, що Бекірова в терміновому порядку передали знеболювальні препарати. Однак, за її словами, це тільки «ситуативне вирішення проблеми, а не вихід із критичної ситуації, в якій я не знаю, у кого просити про допомогу».

«Я звертаюся до уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової і прошу відреагувати, використовувати всі доступні їй механізми для допомоги моєму батькові. У Криму йому не забезпечують відповідний медичний догляд і не допускають незалежних лікарів. Батько не може самостійно пересуватися, лягати спати, ходити в туалет, відчуває нестерпний біль при транспортуванні в автозаку. Утримання людини з інвалідністю в таких умовах є нелюдським і прирівнюється до тортур у порушення статті 3 Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод», – наголосила Бекірова.

Нагадаємо, кримськотатарський політв’язень Едем Бекіров запевнив, що його не зламають.

Читайте більше новин на тему: окупований КримLoading...
Loading...
Loading...