Балух пробуде в ШІЗО до 13 серпня включно, – політв’язень

Український політв’язень Володимир Балух

Політв’язень Шумков повідомив, що нещодавно його відвідав консул України, і з розмови з його слів політв’язень зрозумів, що «знову зриваються переговори щодо обміну», оскільки російська сторона каже, що «немає юридичних механізмів» для цього.

Український політв’язень в РФ Володимир Балух буде перебувати в ШІЗО по 13 серпня включно. Про це інший український політв’язень Олександр Шумков, що знаходиться в тій же колонії, написав латвійській активістці Тетяні Лазде, передає Укрінформ.

«Так, а Вова-бунтар на ШІЗО до 13 числа, тобто до вівторка, якщо не продовжать йому ШІЗО. Разом нас садити не хочуть. А залишилося нам 1 рік і 4 місяці сидіти», – пише Шумков.

Шумков повідомив, що нещодавно його відвідав консул України, і з розмови з його слів політв’язень зрозумів, що «знову зриваються переговори щодо обміну», оскільки російська сторона каже, що «немає юридичних механізмів» для цього.

На думку політв’язня, це відмовки. Він припускає, що російська влада тримає українських політв’язнів у тюрмах, в надії їх «виправити», щоб вони «полюбили царя і імперську політику».

Лист Олександра Шумкова Укрінформ

Нагадаємо, що 18 липня в Мінську сторони домовилися про обмін полоненими за схемою 208 на 69. Напередодні, 16 липня уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова і російський омбудсмен Тетяна Москалькова в Москві передали один одному списки, де вказані імена містяться в СІЗО обох країн українців і росіян.

Володимира Балуха затримали 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ РФ стверджували, що виявили в його будинку 90 патронів і кілька тротилових шашок. Сам Балух і його захисники стверджують, що його карають за проукраїнську позицію – у дворі його будинку був прапор України.

Як повідомлялося, в мережі закликають писати листи політв’язню Балуху.

Нагадаємо, що правозахисники проведуть тур містами України на підтримку в’язнів Кремля.Loading...