Автофіксація порушень ПДР запрацює вже цього року, - Криклій

Система автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху повинна запрацювати до кінця цього року.

Про це в ефірі ObozTv повідомив начальник сервісного центру МВС України Владислав Криклій.

За його словами, за допомогою автофіксації штрафувати будуть не водіїв, які порушили правила дорожнього руху, а власників автомобілів, на яких сталося порушення, якщо власник не повідомить поліції дані водія-порушника.

“Київ уже закупив 10 камер, їх встановили в 10 локаціях і погодили з поліцією. Інші міста поки чекають. Штраф накладається на власника авто, але власник може повідомити, хто був за кермом. Плюс з’являється така новинка як “належний користувач”. Це особливо важливо для юридичних осіб, лізингових компаній, для прокатних організацій. Вони її вносять в електронний кабінет, до реєстру, і ми будемо штрафувати безпосередньо того, хто був за кермом”, - повідомив Криклій.

Також він зазначив, що для автовласників буде запроваджена система штрафних балів. В системі автоматичної фіксації порушень будуть нараховуватися віртуальні бали, які згодом переростуть у адміністративний штраф, який можна буде побачити та сплатити в електронному кабінеті водія.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що з початку 2020 року в Україні може підвищитись збір за отримання водійського посвідчення.

Loading...