Новини » Політика 13 серпня, 2019, 16:08
Треба перейти до реальної роботи: на Банковій протестували проти реформ Супрун
ZIK
ZIK

Ми незадоволені, як проходить медична реформа. На жаль, обіцянки так і залишаються обіцянками. Для лікарів і для пацієнтів суттєвого покращення не відбулося незважаючи на те, що закон діє вже з 2016 року.

Про це заявив в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудові четвірки» на телеканалі ZIK, голова Ради ГО «Асоціація медиків революції гідності», лікар-нейрохірург Андрій Гук.

Саме відсутністю результатів медреформи він пояснив, чому медики вийшли під Офіс Президента України на акцію проти в.о. міністра Уляни Супрун.

За словами Гука, для лікарів і для пацієнтів суттєвого покращення не відбулося незважаючи на те, що закон діє вже з 2016 року. і вже, фактично, три роки  діє медична реформа. 

«Треба перейти від гасел і обіцянок до реальної роботи, а для цього треба залучати фахівців. На жаль, зараз штат МОЗ – це люди, які не мають відповідної кваліфікації. Вони підібрані тільки через відданість міністру охорони здоров’я, а не за професійними ознаками», – сказав він.

Гук наголосив, що у протестуючих є ряд вимог. Одна з них – це провести аудит і оцінку роботи МОЗ.

І йдеться зовсім не про те, щоб відмовитися від медреформи. «Потрібно її скоригувати, щоб вона дійсно відповідала сучасним вимогам України, а не була черговою ширмою для відмивання», – зазначив він.

Голова Ради ГО «Асоціація медиків революції гідності» наголосив на тому, що уже третій рік відбуваються закупівлі через міжнародні організації і фактично гроші ідуть за кордон. Мільярди гривень не повертаються у якості податків в Україну. 

Протестуючих запросили в Офіс Президента України і там під час зустрічі з радником президента Михайлом Радуцьким вони обговорили подальші шляхи співпраці. Серед кроків, які потрібно зробити в першу чергу - це переглянути реформу і розробити стратегію охорони здоров’я. А для цього створити Національний інститут здоров’я, який буде визначати подальші кроки розвитку охорони здоров’я. 

«Мене обурює те, що до нас відносяться як до рабсили. Я не маю нічого особисто проти Уляни Супрун я з нею зустрічався, але стіна, яку вона сама вибудувала приводить до невдоволення її роботою», – каже він.

Щодо того, кого він бачить майбутнім міністром, то Гук сказав, що це має бути професійна людина, громадянин України, яка має досвід роботи на керівних посадах і очолювала медичний заклад.

«Вона має взяти на себе відповідальність, щоб втілювати нові підходи, які були запропоновані медичною спільнотою», – наголосив він.

Як повідомлялося, Окружний адміністративний суд Києва витребував документи на підтвердження припинення виконучою обов’язки міністра охорони здоров’я Уляною Супрун громадянства США.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-18 22:08 :18