live

Вигнав лісника, але не бурштинокопачів: Гримчак сумнівається, що Зеленський вирішить проблему

ZIK

Місцеві мешканці хочуть і надалі видобувати бурштин у старий спосіб, бо іншого немає, а тому всі спроби законодавчо врегулювати цю проблему не матимуть успіху.

Про це в ефірі програми «Треба поговорити» на телеканалі ZIK заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак.

Заступник міністра, коментуючи кадрові рішення Президента України Володимира Зеленського на Житомирщині, зіронізував: «Сьогодні мені сподобалось, що вигнали головного лісівника, і це правильно. Чому ж він не вигнав з лісу всіх бурштинокопачів, «піратів»? Головна людина – це лісник».

Після цих слів Юрій Гримчак продовжив: «А тепер серйозно. Я уперше стикнувся із бурштиновою проблемою 2008 року, коли спробували вирішити проблему на законодавчому рівні. Але економічні розрахунки на той час показали, що видобуток бурштину, якщо йти повністю згідно із нашим природоохоронним законодавством, стає невигідним. І тоді добували бурштин, і до того, і будуть добувати. Сказати, що сьогодні Президент вирішив це питання, вибачте…».

Заступник міністра зауважив, що незаконний видобуток бурштину діятиме навіть тоді, коли видаватимуть ліцензії. Він пояснив, чому  так відбувається: так, нині той копач, який працює лопатою, за день заробляє на незаконному видобутку близько 200 доларів. Заробітки людини, яка придбала помпу, за день коливаються уже в межах 2 тисяч доларів. Тож Юрій Гримчак закликав подивитися правді у вічі – місцеві мешканці хочуть і надалі видобувати бурштин у старий спосіб, бо іншого немає.

«Тому всі спроби законодавчо врегулювати цю проблему ні до чого не приведуть», – переконаний Юрій Гримчак.

Заступник міністра продовжив, що, коли до патрулювання залучили Нацгвардію, виявилося, що ротацію бійців потрібно проводити періодично, як і ротацію місцевих чиновників, бо ідеться про обіг коштів, де рахунок іде на мільйони.

Як повідомляли, 12 серпня Президент України Володимир Зеленський під час візиту у Житомирську область призначив нового голову Житомирської ОДА Віталія Бунечка.

Володимир Зеленський на Житомирщині заявив, що проблема незаконного видобутку бурштину в Україні набула масштабу екологічного лиха.

Керівник держави доручив звільнити керівників поліції та Служби безпеки Житомирської області через причетність до схем із незаконного видобутку бурштину.

Володимир Зеленський змусив звільнитися керівника Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Андрія Курінського. За словами Президента, Курінський причетний до схеми з незаконного видобутку бурштину на Житомирщині.

Фото prm.ua

Loading...