Відповідь Зеленському: Князєв хоче віднести незаконний видобуток бурштину до тяжких злочинів

Віднесення незаконного видобутку бурштину до категорії тяжких або особливо тяжких дозволить більш ефективно боротися з цим злочином.

Про це заявив голова Нацполіції Сергій Князєв, під час робочої наради на Житомирщині під головуванням президента України Володимира Зеленського, повідомляє прес-служба Міністерства. 

За словами Князєва, першим кроком має стати посилення відповідальності за порушення правил користування надрами, а також за операції з нелегально видобутим камінням. Крім того, слід законодавчо врегулювати процес видобутку бурштину. 

Зорема, мають бути прийняті зміни до Кримінального кодексу в частині віднесення цього злочину до категорії тяжких або особливо тяжких дозволить більш ефективно документувати діяльність організаторів і виконавців цього незаконного бізнесу.

Наступним кроком, на думку глави Нацполіції, могло б стати запровадження кримінальної відповідальності за збут нелегально видобутого бурштину.

"На даний час до відповідальності притягуються лише старателі та перевізники, тобто рядові виконавці, а особи, які займаються незаконним скуповуванням бурштину, його зберіганням та реалізацією, такої відповідальності уникають."

Ще один важливим заходом щодо запобігання нелегальному видобутку бурштину є законодавче врегулювання цієї діяльності.

"Цей процес знайшов своє відображення в проекті Закону України «Про видобування та реалізацію бурштину». Законопроект ще у 2015 році був прийнятий Верховною Радою України в першому читанні за основу, проте вже у лютому 2017 року законопроект погоджено не було", - зазначив Князєв.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський  під час наради у Житомирській області вимагав звільнення керівників районних відділів поліції та обласних управлінь СБУ у Волинській, Рівненській та Житомирській областях через можливу причетність до незаконного видобутку бурштину.

Зокрема, Зеленський звернувся до голови Національної поліції Сергія Князєва з вимогою звільнити з посад керівників поліції у Рокитнівському, Дубровицькому, Володимирецькому, Зарічненському і Сарненському районах Рівненської області, Олевському та Овруцькому районах Житомирської області і Ратнівському та Любешівському районах Волинської області. 

Він також запропонував звільнитися керівнику головного управління Національної поліції Житомирщини.

Також Зеленський закликав піти у відставку начальника Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Андрія Курінського.

Loading...