Новини » Економіка 12 серпня, 2019, 15:08
В Україні створюють систему, яка попереджатиме про рейдерське захоплення

Хочемо створити систему, яка буде повідомляти громадян про те, що їх майно переходить комусь іншому.

Про це написав на своїй сторінці у Фейсбук співзасновник Monobank, радник тимчасового виконувача обов’язків глави СБУ Івана Баканова – Дмитро Дубілет.

За його словами, в Україні є десятки схем, за якими можуть віджати нерухомість або бізнес. Кожну з цих схем Дубілет та його команда хочуть розкласти на атоми і зрозуміти як перешкодити їм.  Загалом вони працюють по 20 напрямках. 

Один з напрямків, це створити систему, яка буде повідомляти громадян про те, що їх майно переходить комусь іншому. Цю реформу у команді Дубілета бачать з трьох складових. 

Частина 1. Дати громадянам і бізнесу можливість безкоштовно підписуватися на повідомлення про те, що їх нерухомість або бізнес змінює власника.

Зараз подібний сервіс є, але він платний і стосується тільки нерухомості.

Частина 2. Навчитися повідомляти громадян, навіть якщо вони не підписалися.

Яким би простим сервіс підписки не був, більшість громадян на нього не підпишуться. Тому ми ставимо перед собою завдання навчитися слати їм повідомлення в будь-якому випадку.

На думку Дубілета, це завдання не з простих, оскільки Україна так і не спромоглася створити нормальний реєстр з контактною інформацією громадян.

І частина 3. Слати повідомлення не просто про вже здійснені угоди, а й про те, що ці угоди готуються.

Основне, пише радник Дмитро Дубілет,  дати «можливість громадянам загальмувати таку угоду. Наприклад, шляхом спрощення процедур подачі скарги в антирейдерську комісію при Мін’юсті». 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-22 10:52 :31