Новини » Економіка 153 Читать эту новость на русском

У 2020 Укрзалізниця купить ще до 40 тепловозів General Electric, – Кравцов

Фото УНІАН

До кінця цього року, можливо, на початку наступного року Укрзалізниця розпочне новий етап з постачання тепловозів General Electric.

Про це в інтерв’ю УНІАН заявив голова правління Укрзалізниці Євген Кравцов.

За словами Кравцова, у General Electric завантажене виробництво і потрібно підлаштуватися під їх графік. Зокрема, зараз обговорюється поставка від двадцяти до сорока локомотивів. 

Відповідаючи на запитання щодо можливої закупівлі локомотивів українських виробників, голова правління Укрзалізниці сказав, що, на жаль, у нас зараз немає виробників. 

«Раніше був у Дніпрі (ДЄВЗ). Також у Крюківського заводу був проєкт з виробництва електровозу, але далі візуалізації ми нічого не бачили. Тому при співпраці з іноземними виробниками ми розраховуємо на локалізацію виробництва в Україні. Це повинно надати нашій країні нові технології, нові робочі місця», – каже він.

Щодо закупівлі електровозів, то у 2018 році «Укрзалізниця» підписала меморандуми про співпрацю з компаніями Alstom і CRRC. Також у конкурсі на їх постачання готова взяти участь канадська компанія Bombardier Transportation.

Зараз триває процес визначення стратегічного постачальника. 

«Сам процес – достатньо складний, компанія вкладає в технічну базу на наступні сорок років. Це – період експлуатації електровозів. Тому важливо не просто купити якусь техніку, мова йде про обслуговування її в наступні десятиліття, що впливає на ціну», – сказав Кравцов. 

Також важливим для «Укрзалізниці» є питання фінансування. Компанія хоче його отримати від країн, де знаходяться компанії, у яких буде закуповувати техніку. Це – широко розповсюджена практика. 

Нагадаємо, голова правління «Укрзалізниці» Євген Кравцов також заявив, що частину акцій компанії планують продати на відкритому ринку іноземним інвесторам. 

Згідно з повідомленням, такий продаж дозволить залучити приватні інвестиції для розвитку компанії. Водночас держава зберігатиме контроль над основним активом. 

 

Loading...
Loading...
Loading...