live

Бо «нові» дуже швидко стануть «старими», – Солонтай про потребу зміни правил роботи у ВР

ZIK

Якщо майбутні парламентарі не ухвалять нові правила роботи у Верховній Раді, то під куполом повторяться проблеми попередніх скликань.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час телефонного включення заявив експерт з політики Олександр Солонтай.

Експерт, коментуючи інформацію про ймовірний «розкол» у президентській партії «Слуга народу», зауважив, що уже зараз очевидно, що фракція цієї політичної сил у ВРУ наступного скликання буде неоднорідною. Олександр Солонтай звернув увагу на те, що майбутні парламентарі від «Слуги народу» завдяки тренінгу у Трускавці лише встигли познайомитися. Проте для того, щоб реально зрозуміти, хто є хто, потрібні роки, додав експерт.

З його слів, слід запровадити внутріфракційну дисципліну і діяти, зважаючи на те, що фракція – це велика група людей.

«Якщо ж вони не врахують цих обставин і не змінять Закон «Про статус народного депутата України», регламент ВРУ, порядок роботи комітетів ВРУ, то все те, що було у минулому парламенті, коли великі групи людей між собою не могли домовитися, поки їх хтось не збере і не гримне кулаком по столі, а потім, коли проголосували кілька законів, вони розбігалися і далі не працювали, – у них такі проблеми повторяться», – переконаний Олександр Солонтай.

Експерт наголосив, що нині усе залежить від майбутніх парламентарів: якщо вони ухвалять нові правила роботи і вдосконалять процедури ухвалення рішень у ВРУ, то будуть нові депутати. А якщо ні, то «нові стануть старими дуже швидко».

Олександр Солонтай наголосив на необхідності дотримуватися культури поведінки депутатами, зауваживши, що у Раді VIII скликання панувало суцільне безкультур’я, як-от: відсутність депутатів на робочих місцях, неперсональне голосування тощо.

Експерт також прокоментував інформацію про перевірку декларації голови НБУ Якова Смолія, в якій НАЗК виявило недостовірні відомості. Олександр Солонтай переконаний, що у разі, якщо інформація підтвердиться, пан Смолій має піти у відставку і покинути публічну політику. Якщо інформація про недостовірні дані у декларації не підтвердиться і Яків Смолій доведе це у суді, тоді у відставку мають піти посадовці НАЗК, які припустилися помилки.

Додамо, політолог, директор Інституту соціально-політичного проектування «Діалог» Андрій Миселюк заявляв, що партія «Слуга народу» не буде монолітною політсилою – там дуже багато течій та центрів впливу, а мажоритарники можуть створювати свої неформальні об’єднання. Уже зараз із деякими депутатами майбутньої фракції вели перемовини щодо вступу в інші партії.

Loading...