«Слуга народу» проведе місцеві вибори так, аби сконцентрувати у своїх руках всю владу, - Мельник

ZIK

Місцеві вибори будуть проведені, виходячи зі стратегічних інтересів «Слуги народу». Зараз для них ключове питання - це концентрація влади на місцях.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK висловив політичний експерт, експерт аналітичної групи «Левіафан» Микола Мельник.

Пан Мельник вважає, що термін, коли саме «Слуга народу» буде проводити місцеві вибори, буде залежати від їхніх власних стратегічних міркувань. На його думку, їх мало цікавлять безпосередньо процедурні моменти і чи важливо це для держави, для них ключове питання - концентрація влади.

«Вибори будуть проведені, виходячи зі стратегічних інтересів «Слуги народу». Якщо вони вважають, що зараз потрібно провести вибори, вони їх проведуть. Ніщо їм не буде заважати прийняти однією постановою рішення про позачергові вибори, навіть якщо потім це буде оскаржено в Конституційному суді», – зазначив політичний експерт.

Зокрема, за його словами, на державному рівні де-юре і де-факто вони сконцентрують у своїх руках всю владу з першого дня роботи дев'ятого скликання. А от на місцях вони хочуть сконцентрувати владу після виборів, і не важливо, чи це будуть дочасні, чи чергові вибори.

«Концентрація влади на місцях необхідна для того, щоб консолідувати адміністративний і фінансовий ресурс на місцях. Через часткову децентралізацію, яка відбувається в країні з 2015 року, багато фінансових інструментів були спущені безпосередньо на місцях. Тому, хто контролює місцеву владу, той контролює доволі вагомий матеріально-фінансовий клапоть нашої держави», – переконаний Мельник.

Окрім цього, пан Мельник зауважив, що, з однієї сторони, дуже добре, що «Слуга народу» хоче продовжувати децентралізацію. Однак, з іншої, у 2015 році у законопроекті змін до Конституції передбачалися префекти, ліквідація облдержадміністрацій, а також надання особливого статус окремим районам Донецької і Луганської областей.

«Тому, коли «Слуга народу» говорить про децентралізацію і зміни до Конституції, то треба уточнити, в яку саме частину вони збираються вносити зміни. Тому що останній раз, коли спробували це зробити 31 серпня 2015 року, загинули 6 людей», – наголосив Мельник.

Нагадаємо, що команда Президента Володимира Зеленського має намір продовжити децентралізацію і провести адміністративну реформу шляхом укрупнення районів і введення інституту префектів. В рамках реформи планують скоротити кількість районів до 100. Зараз їх – 490.

Фото blackseatv.com

Loading...