Новини » Події Читать эту новость на русском

Розвідка Міноборони визначила чотири найбільш ймовірні сценарії подальшої агресії РФ

Головне управлінні розвідки Міноборони України​ описало 8 сценаріїв розвитку агресії Росії проти України в найближчі роки, чотири з них – за участю збройних сил.

Найбільш небезпечним сценарієм є повномасштабна війна Російської Федерації проти України - повідомляє «Донбас.Реалії».

На думку фахівців, у разі повномасштабного застосування військової сили з боку Російської Федерації, реалізовуватися цей сценарій буде у вкрай стислі терміни, щоб мінімізувати опір. Для знищення важливих військових і економічних цілей, кажуть аналітики, можуть бути використані авіаційні удари.

Уже зараз, за даними військових розвідників, кількість літаків тактичної авіації у прикордонних з Україною районах досягла п’ятисот одиниць, військових вертольотів – понад триста.

Наступним етапом повномасштабного вторгнення, вважають експерти, може стати сухопутна операція, щоб взяти під контроль конкретні території. За інформацією військових, ще торік Росія зосередила на україно-російському кордоні, а також на окупованих територіях більше вісімдесяти тисяч військовослужбовців. 

Припускають військові і використання збройними силами Російської Федерації нестратегічних, тобто менш потужних, ядерних боєзарядів. За даними Міноборони, тільки в анексованому Криму наразі розміщено п’ять кораблів, шість підводних човнів і 12 бомбардувальників, які здатні нести ракети з ядерним боєзарядом.

Зрівнятися за кількісними показниками з російською армією українська не може, стверджують аналітики, тому необхідні нестандартні рішення. У тому числі і на території Росії.

Ефективною зброєю в цьому випадку можуть стати приватні військові компанії. Фахівці наводять як приклад саму Росію, яка вже активно використовує парамілітарні групи для виконання завдань в Сирії та низці африканських країн.

«Такі компанії виконують будь-які замовлення, а головне – це те, що вони діють начебто самостійно. Тобто там їх можуть розглядати як угрупування злочинців. Але вони діють самостійно, автономно і немає відповідальності держави», – зазначає директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак.

Козирем Збройних сил України, вважають досвідчені спеціалісти, може стати власне ракетне озброєння. Зокрема крилаті ракети «Нептун», які зараз проходять випробування і здатні вражати цілі на відстані до 280 кілометрів.

А також нова українська система залпового вогню з керованим боєприпасом «Вільха». Дальність роботи РСЗВ – 130 кілометрів.

Ще один сценарій агресії, який військові вважають найбільш імовірним – це конфлікт всередині країни. Операція спрямована на дестабілізацію ситуації в Україні. Цей сценарій можуть реалізувати сили спеціальних операцій Російської Федерації, а також незаконні збройні формування.

Із чимось подібним ЗСУ вже стикалася у 2014-му в Криму і на Донбасі.

Наступний варіант – це можливий прикордонний конфлікт. Тут потенційно небезпечними вважають російсько-українські ділянки, окуповані території, кордон із невизнаним Придністров’ям. А також Білорусь, де розміщені об’єкти збройних сил Російської Федерації і проводяться спільні військові маневри.

Це може бути абсолютна театралізована постановка, яка буде використана для того, щоб усьому світу показати якусь картинку

Четвертий і останній сценарій оцінений як малоймовірний, але небезпечний – це конфлікт Росії із сусідніми країнами, в який може бути втягнута Україна.

Тут, в першу чергу, мова про країни Балтії, які також знаходяться під загрозою агресії з боку Російської Федерації.

Як пояснюють аналітики озвучені сценарії, в майбутньому повинні безпосередньо впливати на напрямки переформатування та розвитку Збройних сил України.

Loading...