Правозахисники проведуть тур містами України на підтримку в’язнів Кремля

Правозахисники та родичі політв’язнів розпочинають регіональний тур 10 містами України на підтримку «в’язнів Кремля» – українців, які незаконно знаходяться у в’язницях Російської Федерації та в окупованому нею Криму.

Про це повідомляє Центр інформації про права людини.

Мета акції «В’язні Кремля» – підтримати українських політичних ув’язнених і військовополонених, допомогти їхнім родинам та продемонструвати солідарність різних міст України у протистоянні російській агресії, каже голова Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик.

«Ми хочемо нагадати суспільству, що сьогодні сотні українських громадян ув’язнені Кремлем і перебувають за ґратами через сфальсифіковані та політично вмотивовані справи, – наголошує вона.

За її словами, українці, як і за часів ГУЛАГу, досі сидять у російських в’язницях, як і тоді кримські татари знову небажані на свої землі у Криму».

Зокрема, в десяти містах країни буде розміщено інсталяцію зі 121 капкану. Вони символізують 97 політв’язнів, яких Кремль почав ув’язнювати, починаючи з 2014 року, та 24 українських військовополонених моряків, що потрапили у полон наприкінці 2018 року.

Регіональний тур триватиме два місяці – з середини серпня до середини жовтня – і розпочнеться з акцій в Одесі (13 серпня) і Херсоні (15 серпня). Після цього активісти відвідають Харків (3 вересня), Маріуполь (6 вересня), Запоріжжя (10 вересня), Дніпро (12 вересня), Львів (16 вересня), Чернівці (19 вересня), Вінниці (1 жовтня) і Чернігів (10 жовтня)

В рамках туру відбудуться вуличні акції, прес-конференції, а також покази документальних фільмів та дискусії про політв’язнів та порушення прав людини в Криму.

Правозахисники також просять всіх небайдужих людей відправляти листи підтримки українському політв’язню Володимирові Балуху. 

«Український активіст Володимир Балух, перебуваючи у важких умовах російської колонії, бореться за свободу, людську гідність і Україну, але у нього вже майже не залишилося сил боротися за своє життя. Ми просимо всіх небайдужих людей відправляти Володимиру Балуху листи. Це можна зробити через російську систему ФСВП-лист. Для цього потрібно перейти за посиланням. У графі «Выбрать регион» потрібно відзначити «Тверская область». У графі «Выберите учреждение» вказати «ИК-4 Торжок», – йдеться в повідомленні «Кримської правозахисної групи». Loading...