Найбільше падіння гривні буде у жовтні – листопаді, – Пендзин

ZIK

Послаблення гривні поволі почнеться з вересня, а найбільше її падіння буде в жовтні-листопаді.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK висловив виконавчий директор ГО «Економічний дискусійний клуб» Олег Пендзин.

Ведучий програми зауважив, що зараз можна спостерігати, що гривня продовжує укріплення, але традиційно наприкінці літа, на початку осені, національна валюта девальвує. Зокрема, він поцікавився, коли гривня може почати здавати свої позиції. Пан Пендзин відповів, що варто цього чекати вже у вересні.

«У вересні нас очікує великий платіж, що безперечно здійснить певний тиск на валютний ринок. Окрім цього, достатньо багато людей повернуться з відпусток, почнеться активізація бізнесу, пожвавиться імпорт. Тобто, я думаю, що послаблення гривні поволі почнеться з вересня, а найбільше її падіння буде в жовтні - листопаді», – зазначив експерт.

Зокрема, за його словами, в цей період складуться декілька суттєвих факторів, які вплинуть на падіння гривні. В цей період Україну очікують великі виплати, зокрема і за облігаціями внутрішньої державної позики. 

«Хочу нагадати, що у нас багато іноземних спекулянтів прийшло на облігації, власне це ми зараз бачимо по курсу гривні. Вони продають долари і ними наситився ринок. А за гривні вони купляють державні облігації під 17% річних. До речі, німці щойно випустили свої облігації під -0,002%», – розповів Пендзин.

Окрім цього, ведучий запитав наскільки девальвує гривня, оскільки за прогнозами, середньозважений курс може дорівнювати 28,82 грн за долар. Експерт відповів, що орієнтується на прогнози МВФ, за оцінками якого курс буде 28,6 грн.

«У бюджеті закладено 29,4, але це фантастичний курс і його ніколи не буде. Тому я більше схиляюся до цифри, яку визначив МВФ у своїх прогнозах», – певен гість програми.

Нагадаємо, що аналітик Максим Пархоменко вважає, що на наступному тижні курс гривні щодо долара буде коливатися у вузькому діапазоні.

Loading...