Новини » Курйози 12 серпня, 2019, 11:10
На Полтавщині засвітили два сонця
facebook.com
facebook.com

У вихідні жителі та гості Великобагачського району Полтавської області могли спостерігати унікальне атмосферне явище – паргелій, або несправжнє сонце.

Про це повідомила синоптик Наталка Діденко на своїй сторінці Facebook.

«Паргелій.  Рідкісне явище. Різновид гало. Що це таке і з чим його їдять, можна погуглити, не буду вас втомлювати деталями. Але як цікаво. Можна сто разів щось вивчати, знати природу, уважно чи не дуже слухати лекції, читати і знати... Проте приказка недарма виникла, що краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Я паргелій вчора, 10 серпня, бачила вперше. Навіть не зрозуміла одразу. Неймовірна краса, враження - від захоплення до трохи якогось страху. Що там казати, якби ми були не в сучасній машині на сучасній дорозі, а йшли полтавськими хащами, босі, з якимись торбами за плечима і раптом побачили отакий паргелій!» - прокоментувала синоптик. 

Також вона проінформувала, що явище можна було побачити в районі села Коноплянка Великобагачського району Полтавської області о близько 20 години. 

Зазначимо, паргелій – це один із видів гало (оптичне явище в атмосфері, що виникає внаслідок заломлення та відбиття світла в льодяних кристалах). Він виглядає як світла райдужна пляма на рівні сонця.  

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-20 01:24 :31