Новини » Економіка 12 серпня, 2019, 15:00
Купувати долари, золото чи біткоїни: академік Пешко розповів, де криється «мильна бульбашка»
ZIK
ZIK

Криптовалюта «біткоїн» – це «мильна бульбашка», яка покликана врятувати долар у світі.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час включення заявив громадський діяч, академік і перший віцепрезидент Академії економічних наук України Анатолій Пешко.

Академік наголосив, що нині саме той момент, коли найвигідніше купувати, а не продавати долари. Водночас, він застеріг, що торговельна війна, яка триває між США і Китаєм, може різко вдарити по економіці України. Анатолій Пешко прогнозує, що втрата американських ринків для Китаю може привести до того, що дешевого краму з цієї країни побільшає на українському ринку, а ось це він називає позитивним моментом. Серед інших позитивів – завдяки здешевленню китайської валюти (юаня) можна дешевше придбати витратні матеріали для української металургії. Проте тут є і два негативні моменти, зазначив академік. Так, один із них – втрата китайського ринку для української металургійної галузі та АПК.

А назагал для світу торговельне протистояння США та Китаю, прогнозує Анатолій Пешко, призведе до рецесії і падіння багатьох валют у світі.

Коментуючи петицію на сайті Президента України, автор якої вимагає зробити національною валютою у наші країні долар, Анатолій Пешко зауважив, що американська валюта – не набагато стабільніша, аніж гривня, та назвав таку ініціативу спробою змінити «шило на мило».

«А біткоїн – це, справді, мильна бульбашка, яка покликана врятувати долар у світі. Та і взагалі, всі криптовалюти, щоб ви розуміли, бо про це ніхто чесно не говорить, це валюта, яку придумали американці… Це все їхні ідеї, спрямовані на те, щоб максимально створити надлишкову доларову масу», – заявив академік та зізнався, що біткоїни не купує, позаяк «це профанація» та спосіб для злочинців «відмивати» свої «тіньові» доходи.

А ось золото вигідно купувати завжди, резюмував експерт.

Як повідомляли, 12 серпня міжбанківські валютні торги відкрились доларом на купівлі по 25,23 грн, а на продажу – 25,27 грн.

Додамо, виконавчий директор ГО «Економічний дискусійний клуб» Олег Пендзин спрогнозував, що послаблення гривні поволі почнеться з вересня, а найбільше її падіння буде в жовтні-листопаді.

Фото peshko.com.ua

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-29 10:33 :24