Новини » Світ 11 серпня, 2019, 22:30
Великобританія після Brexit застосує «акт Магнітського»

Після виходу Великобританії з Євросоюзу Лондон застосує положення так званого «акта Магнітського».

Про це у статті для видання The Sunday Telegraph, яка вийшла у неділю, 11 серпня, написав очільник британського МЗС Домінік Рааб, повідомляє DW.

Йдеться про положення закону «Про санкції та боротьбу з відмиванням грошей», які стосуються порушень прав людини.

«Це означає, що порушники прав людини, де б у світі вони не були, зіткнуться з наслідками своїх дій: їхні активи у Сполученому Королівстві будуть заморожені, а на поїздки сюди буде введена заборона. Ми гарантуємо, що Великобританія, яка стане глобальною, не є безпечним притулком для тих, хто отримує вигоду з мук інших», – зазначив міністр.

Сергій Магнітський – колишній аудитор інвестиційного фонду Hermitage Capital. Він помер 2009 року в московському СІЗО. Правозахисники та родичі підозрюють, що йому не надали вчасно медичну допомогу. Його колишній партнер Вільям Браудер звинуватив російську владу у спробі вбивства юриста. На думку Браудера, Магнітський розкрив масштабні корупційні схеми. У Росії відкидають звинувачення.

Загибель Магнітського викликала міжнародний резонанс і стала приводом для прийняття у 2012 році в США «акта Магнітського». Він передбачає санкції щодо осіб, відповідальних за порушення прав людини та принципу верховенства права в РФ. У 2016 році Конгрес США ухвалив закон, що розширює дії «акта Магнітського» на всі країни світу. Аналоги «акта Магнітського» були ухвалені в Естонії у 2016 році, в Литві та Канаді – у 2017-му, в Латвії – у 2018-му.

У Великобританії перша частина «акта Магнітського» була прийнята у 2017 році. Вона стосується замороження активів тих, хто, на думку Лондона, причетний до грубих порушень прав людини. У травні 2018 року палата громад парламенту країни прийняла поправку до законопроєкту про санкції, аналогічну «акту Магнітського».

Дискусія щодо ухвалення «закону Магнітського» на рівні Євросоюзу триває досі. Лише в грудні 2018 року глави МЗС країн ЄС дали «зелене світло» пропозиції Нідерландів розробити глобальний режим санкцій за порушення прав людини, однак ім’я Магнітського в цій пропозиції не згадується.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-21 14:33 :11